mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maciej Z. skazany

Maciej Z. skazany

3 lata więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 8 lat, taki wyrok usłyszał Maciej Z. Wyrok nie jest prawomocny.

Maciej Z. skazany
Przypomnijmy, w lutym 2008 roku Maciej Z prowadzi czerwone Ferrari 360 Modena, obok niego na miejscu pasażera siedzi jego kolega, również dziennikarz motoryzacyjny Jarosław Zabiega z "Super Expressu". Dochodzi do wypadku, auto z prędkością ok. 150 km/h uderza w betonowy filar wiaduktu. Całe zdarzenie ma miejsce na warszawskim Mokotowie. Na miejscu ginie Jarosław Zabiega, Maciej Z. zostaje ciężko ranny.

Cały proces w tej sprawie rozpoczął się w styczniu minionego roku. Obronna Macieja Z. wnioskowała o uniewinnienie, powołując się na sprzeczne zeznania świadków dotyczące tego kto faktycznie prowadził Ferrari. Sam Maciej Z. oświadczył, że z wypadku nic nie pamięta, odmawiając wyjaśnień. Prokurator tydzień temu wnioskowała o wymierzenie kary czterech lat więzienia i 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Zientarski

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

~alf 2013-01-04

sam jesteś bezmózgi matoł

~dożywocie 2013-01-04

ten bezmózgi matoł powinien dostać dożywocie

~michał 2013-01-03

Słuchałem całego uzasadnienia wyroku. Ta Pani Sędzina jest dla mnie bardzo dziwna. Zupełnie nie popieram zachowania Pana Macieja Z.(mam na myśli bezmyślną jazdę po mieście), ale całe uzasadnienie Pani Sędzina ułożyła i odczytała jakby tym wyrokiem miała zmienić świat na lepsze. Tylko nie rozumiem czemu nie zauważyła, że równie publiczna osoba jaką jest Otylia Jędrzejczak za jazdę 160 km/h w nocy w deszczu i zabicie brata i nie otrzymała praktycznie żadnej kary. Odwołanie od tego wyroku jest dla mnie oczywiste. Jak można uzasadniać 8 lat zakazu prowadzenia pojazdu jako, przykład że takie czyny są karane i nie można tak postępować. To było żałosne.

~obrońca 2013-01-03

czemu w was tyle jadu? chłopina źle postąpił, ale już karę poniósł, zginął jego przyjaciel, zapewne już do końca życia się z tego nie otrząśnie a po drugie do końca życia będzie już kaleką

~zabity 2013-01-03

Teraz dopiero stanie sie cud i Macius nagle wyzdrowieje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic