mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Magna kupuje New Venture Gear

Magna kupuje New Venture Gear

Największy kanadyjski producent samochodowych części zamiennych Magna International Inc. wyraził zgodę na zakup należącej do koncernu DaimlerChrysler AG firmy New Venture Gear.

Koszt tej transakcji ma wynieść 435 mln USD. Cel - zwiększenie sprzedaży wytwarzanych przez tę firmę części. New Venture w ubiegłym roku sprzedało towary i usługi za 1,5 mld USD. Firma posiada swoje zakłady w Syracuse (USA) i Roitzsch (Niemcy).

Umowa pozwoli na rozszerzenie działalności firmy Magna w USA. Posiada ona tam już 20 fabryk, 12 centrów badawczych i zatrudnia 7 tys. osób. Umowa zakłada na początku kupno przez Magnę 80 proc. udziałów w New Venture włącznie z siedzibą firmy i centrum badawczym w Troy w stanie Michigan. Reszta udziałów kupiona ma być w 2007 r. Magna kupi też fabrykę w Niemczech.

Chrysler zapowiadał już we wrześniu sprzedanie lub zamknięcie kilku ze swoich fabryk, w tym również zakładu New Venture w Syracuse. Ostatnio DaimlerChrysler zapowiedział sprzedaż swoich udziałów w koncernie Hyundai oraz wycofał się z 4,5 mld USD pomocy dla Mitsubishi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic