mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE

Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE

Do inwestycji na terenie Katowickiej SSE przymierzają się MAGNETI MARELLI SUSPENSION SYSTEMS BIELSKO Sp. z o.o. oraz ULMER POLSKA Sp. z o.o. Obie firmy zajmą się produkcja na potrzeby sektora motoryzacyjnego.

Przedmiotem działalności spółki Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko będzie produkcja części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i ich silników. Działalność prowadzona będzie w Bielsku-Białej na powierzchni dzierżawionej od Fiata Auto Poland. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 400 pracowników.

Spółka należy do firmy Magneti Marelli, która z kolei wchodzi w skład grupy Fiat. Magneti Marelli rozpoczęło działalność w Polsce w 1992 r. po przejęciu zakładów komponentów samochodowych od FSM. Dzięki znacznym inwestycjom zakłady dysponują nowoczesnymi, wysokowydajnymi liniami do produkcji komponentów dla czołowych marek samochodowych. Produkty z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej eksportowane są m.in. do: Włoch, Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Argentyny. Najważniejszymi klientami są: Fiat Auto, Volkswagen, Opel, Mercedes, Ford, Toyota i Skoda.

Z kolei spółka Ulmer Polska zainwestuje ponad 1,3 mln EUR w produkcję urządzeń oraz maszyn dla przemysłu motoryzacyjnego oraz elektronicznego. Austriacki inwestor zatrudni co najmniej 42 osoby. Projekt realizowany będzie na obszarze Pole Gołkowice w podstrefie jastrzębsko-żorskiej. Ulmer Polska sp. z o.o. jest częścią austriackiej firmy handlowej ULMER GmbH i HABERKORN AG i działa na polskim rynku od 2004 roku.


Przeczytaj także:

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie (2006-04-06)

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach! (2005-11-09)


 


Podobne wiadomości:

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.