mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE

Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE

Do inwestycji na terenie Katowickiej SSE przymierzają się MAGNETI MARELLI SUSPENSION SYSTEMS BIELSKO Sp. z o.o. oraz ULMER POLSKA Sp. z o.o. Obie firmy zajmą się produkcja na potrzeby sektora motoryzacyjnego.

Przedmiotem działalności spółki Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko będzie produkcja części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i ich silników. Działalność prowadzona będzie w Bielsku-Białej na powierzchni dzierżawionej od Fiata Auto Poland. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 400 pracowników.

Spółka należy do firmy Magneti Marelli, która z kolei wchodzi w skład grupy Fiat. Magneti Marelli rozpoczęło działalność w Polsce w 1992 r. po przejęciu zakładów komponentów samochodowych od FSM. Dzięki znacznym inwestycjom zakłady dysponują nowoczesnymi, wysokowydajnymi liniami do produkcji komponentów dla czołowych marek samochodowych. Produkty z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej eksportowane są m.in. do: Włoch, Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Argentyny. Najważniejszymi klientami są: Fiat Auto, Volkswagen, Opel, Mercedes, Ford, Toyota i Skoda.

Z kolei spółka Ulmer Polska zainwestuje ponad 1,3 mln EUR w produkcję urządzeń oraz maszyn dla przemysłu motoryzacyjnego oraz elektronicznego. Austriacki inwestor zatrudni co najmniej 42 osoby. Projekt realizowany będzie na obszarze Pole Gołkowice w podstrefie jastrzębsko-żorskiej. Ulmer Polska sp. z o.o. jest częścią austriackiej firmy handlowej ULMER GmbH i HABERKORN AG i działa na polskim rynku od 2004 roku.


Przeczytaj także:

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie (2006-04-06)

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach! (2005-11-09)


 


Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.