mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Magnetto Wheels, lider w produkcji felg samochodowych w Europie, zainwestował w lubelską kołownię. Włoski inwestor za 14 mln zł odkupił zakład od syndyka masy upadłościowej Daewoo Motor Polska.

Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Lubelska fabryka kół została wydzielona z upadłego Daewoo Motor Polska (DMP). W 2004 r. krakowska spółka DEF rozpoczęła tam produkcję kół stalowych do samochodów osobowych i dostawczych. Jednak z każdym rokiem wytwórnia miała się coraz gorzej. Szansą na wyjście z zapaści jest inwestycja Magnetto Wheels. Szczegóły transakcji nie są znane ale nieoficjalnie wiadomo, że inwestycja jest szansą na nowe miejsca pracy.

DMP upadło jesienią 2001 r., zostawiając ponad miliard złotych długu. Przez ponad trzy lata syndyk spłacił już wszystkich pracowników (ok. 80 mln zł). Obecnie reguluje należności m.in. wobec Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (zapłacił jedną czwartą z długu wysokości ok. 50 mln zł) oraz urzędów skarbowych, Urzędu Miasta w Lublinie i innych wierzycieli.

Największe transakcje syndyka DMP to sprzedaż spółce Grovis elektrociepłowni wartej 29 mln zł. Za 5 mln dolarów syndyk sprzedał brytyjskiej firmie LDV licencję na produkcję samochodu dostawczego LD 100. Natomiast za 4,5 mln dolarów prawa do montażu samochodów Lublin kupił Intrall. Teraz do tej listy dołączyła umowa z Magnetto Wheels.

Firma należy do Grupy Magnetto. Zajmuje się produkują aluminiowych i stalowych felg do samochodów (Daimler Chrysler, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Ford, Volvo, Land Rover, Daewoo, Opel, Saab, Honda, Renault, Nissan, Dacia, Santana, Suzuki, Volkswagen, Iveco, Man) i motocykli (Harley Davidson, Aprilia, Guzzi, Piaggio, Triumph). Magnetto Wheels działa we Włoszech, Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Zaopatruje 1/3 europejskiego rynku felg. Roczny obrót Magnetto Wheels wynosi 287 milionów euro. Firma zatrudnia prawie 1,5 tys. osób.

Przeczytaj także:

Toora Poland ponad prognozy (2007-01-30)

UNIWHEELS rozszerza inwestycje (2006-11-24)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)


 


Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.