mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Magnetto Wheels, lider w produkcji felg samochodowych w Europie, zainwestował w lubelską kołownię. Włoski inwestor za 14 mln zł odkupił zakład od syndyka masy upadłościowej Daewoo Motor Polska.

Magnetto Wheels zakupił lubelską kołownię

Lubelska fabryka kół została wydzielona z upadłego Daewoo Motor Polska (DMP). W 2004 r. krakowska spółka DEF rozpoczęła tam produkcję kół stalowych do samochodów osobowych i dostawczych. Jednak z każdym rokiem wytwórnia miała się coraz gorzej. Szansą na wyjście z zapaści jest inwestycja Magnetto Wheels. Szczegóły transakcji nie są znane ale nieoficjalnie wiadomo, że inwestycja jest szansą na nowe miejsca pracy.

DMP upadło jesienią 2001 r., zostawiając ponad miliard złotych długu. Przez ponad trzy lata syndyk spłacił już wszystkich pracowników (ok. 80 mln zł). Obecnie reguluje należności m.in. wobec Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (zapłacił jedną czwartą z długu wysokości ok. 50 mln zł) oraz urzędów skarbowych, Urzędu Miasta w Lublinie i innych wierzycieli.

Największe transakcje syndyka DMP to sprzedaż spółce Grovis elektrociepłowni wartej 29 mln zł. Za 5 mln dolarów syndyk sprzedał brytyjskiej firmie LDV licencję na produkcję samochodu dostawczego LD 100. Natomiast za 4,5 mln dolarów prawa do montażu samochodów Lublin kupił Intrall. Teraz do tej listy dołączyła umowa z Magnetto Wheels.

Firma należy do Grupy Magnetto. Zajmuje się produkują aluminiowych i stalowych felg do samochodów (Daimler Chrysler, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Ford, Volvo, Land Rover, Daewoo, Opel, Saab, Honda, Renault, Nissan, Dacia, Santana, Suzuki, Volkswagen, Iveco, Man) i motocykli (Harley Davidson, Aprilia, Guzzi, Piaggio, Triumph). Magnetto Wheels działa we Włoszech, Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Zaopatruje 1/3 europejskiego rynku felg. Roczny obrót Magnetto Wheels wynosi 287 milionów euro. Firma zatrudnia prawie 1,5 tys. osób.

Przeczytaj także:

Toora Poland ponad prognozy (2007-01-30)

UNIWHEELS rozszerza inwestycje (2006-11-24)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)


 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando