mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahindra nie kupi Pininfariny

Mahindra nie kupi Pininfariny

Włoskie media od kilku tygodni żyją wieściami na temat studia Pininfarina, które znajduje się w finansowych opałach. Okazuje się, że indyjski koncern Mahindra nie będzie w stanie wykupić włoskiej firmy.

Mahindra nie kupi Pininfariny

Nie dalej jak w marcu tego roku po raz pierwszy pojawiła się plotka mówiąca, że firma Mahindra zamierza kupić studio Pininfarina. Wygląda na to, że na drodze stanął bank, który nie jest usatysfakcjonowany ofertą.

Koncern Mahindra&Mahindra szukał inwestora, który pozwoli zakupić legendarne, włoskie studio. Jednak trzy z czterech banków odmówiły pożyczki ze względu na bardzo wysoki dług firmy. Okazuje się, że studio jest zadłużone na ponad 87 milionów euro.

Inne źródła donoszą, że zarządcy Pininfariny starają się o restrukturyzację długu w celu ratowania firmy. Ostatnim projektem firmy Pininfarina był model Ferrari Sergio stworzony na cześć 85 urodzin studia designerskiego. Auto powstało na bazie modelu 458 Spider. wyprodukowano tylko sześć egzemplarzy. Wszystkie zostały sprzedane niemal od ręki.

 


Podobne wiadomości:

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Samochody luksusowe 2015-07-21

Mahindra przejmie Pininfarinę

Mahindra przejmie Pininfarinę

Aktualności 2015-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Maluch Toma Hanksa jest już gotowy
Maluch Toma Hanksa jest już gotowy
Oto najsłynniejszy Fiat 126p w Polsce. Samochód, który już za kilkanaście tygodni wyruszy w długą drogę do Stanów Zjednoczonych przeszedł kilka operacji upiększających przez studio Carlex Design. Maluch dla Toma Hanksa prezentuje się bardzo wyjątkowo.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech