mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahindra przejmie Pininfarinę

Mahindra przejmie Pininfarinę

Pininfarina przechodzi ostatnio ciężki okres. Legendarne studio stylistyczne poszukuje inwestora, który wyciągnie firmę z opałów.

Mahindra przejmie Pininfarinę

Zagraniczne źródła donoszą, że koncern Mahindra & Mahindra mający siedzibę w Indiach od kilku tygodni negocjuje z Pininfariną kwestie ewentualnego przejęcia. Jednak na razie obie strony nie potwierdzają tych rewelacji.

W ostatnich latach finanse Pininfariny nie mają najlepszych notowań. Przez ostatnie 11 lat firma zanotowała straty aż 10 razy. Jednak mimo tego udziały firmy i wartość wzrosły. Ta ostatnia jest szacowana na 136 milionów euro.

Mahindra mocno inwestuje w przejęcia. Cztery lata temu firma przejęła markę Ssangyong, a rok temu przejęła segment motocyklowy Peugeota. Niewykluczone, że w najbliższym czasie w ich ręce trafi SAAB należący obecnie do konsorcjum NEVS.

Jeżeli interes ze studiem Pininfarina wypali, to już niebawem powinniśmy ujrzeć SUVa marki Ssangyong zaprojektowanego przez włoskich stylistów. Podczas ostatnich targów w Genewie Pininfarina zaprezentowała koncept o nazwie Sergio, będący hołdem dla założyciela.

 

Tematy w artykule: Mahindra Pininfarina

Podobne wiadomości:

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Samochody luksusowe 2015-07-21

Wyjątkowe Ferrari Sergio w wersji produkcyjnej

Wyjątkowe Ferrari Sergio w wersji...

Samochody luksusowe 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando