mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahle od ponad 120 lat

Mahle od ponad 120 lat

Firma Mahle działająca w branży motoryzacyjnej istnieje na rynku od ponad 120 lat. Można powiedzieć, że elementami składowymi milionów tysięcy pojazdów poruszających się po drogach Europy i świata są produkty MAHLE. Zakład w Krotoszynie jest jednym z 70 zakładów MAHLE usytuowanych na całym świecie i zatrudnia obecnie około 2400 pracowników.

Mahle od ponad 120 lat

Firma produkuje i sprzedaje elementy do silników spalinowych ( benzynowych i wysokoprężnych), montowanych w samochodach ciężarowych i osobowych, ciągnikach rolniczych, statkach i agregatorach prądotwórczych. Produkty dostarczane są do: DAIMLER-CHRYSLER, VOLKSWAGEN, AUDI, SKODA, FIAT, VOLVO, SCANIA, MAN, RVI, DEUTZ, PSA, GM,TOYOTA i inne.

Wyroby Mahle Polska, w tym tłoki, tuleje cylindrowe, tuleje wielkogabarytowe, zawory oraz elementy rozrządu, pracują w milionach silników spalinowych, eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Początkowo głównymi produktami firmy były tuleje cylindrowe i elementy rozrządu przeznaczone do silników diesla oraz silników benzynowych.

Po roku 1999, tzn od chwili przejęcia firmy przez koncern Mahle, rozpoczął się dynamiczny rozwój firmy związany zarówno z wzrostem wielkości produkcji, jak i gamą oferowanych asortymentów. Od tego momentu uruchomiono produkcję tulei wielkogabarytowych przeznaczonych do dużych silników diesla, eksploatowanych w przemyśle okrętowym oraz energetyce. W dalszych latach, po wybudowaniu odlewni aluminium i zakładu obróbki mechanicznej, uruchomiono produkcję tłoków przeznaczonych dla najnowszych generacji silników spalinowych, eksploatowanych głównie w samochodach osobowych.

Od roku 2000 uruchomiono także wielkoseryjną produkcję zaworów, przeznaczonych głównie do silników diesla, zarówno do silników samochodów osobowych jak i ciężarowych. Zakład wytwarza także wkładki tłokowe, na potrzeby własnej odlewni aluminium, jak i na eksport.

W 2005 roku firma Mahle Polska Sp. z o.o. podjęła decyzje o dalszej rozbudowie istniejącego zakładu w Krotoszynie, na terenie włączonym do Wałbrzyskiej SSE. Inwestycja wynosi około 40 mln euro oraz pozwala na zatrudnienie 300 osób.

Przeczytaj także:

Mahle zainwestuje 160 mln PLN (2005-11-23)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

Siły specjalne dla motoryzacji (2006-06-01)


Podobne wiadomości:

Siły specjalne dla motoryzacji

Siły specjalne dla motoryzacji

Aktualności 2006-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.