mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle, światowy dostawca silników i jego części, planuje zainwestować łącznie 160 mln złotych i zwiększyć zatrudnienie 300 osób.Firma rozpoczęła działalność na terenie Wałbrzyskiej SSE "INVEST - PARK".

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

W MAHLE Polska pracuje obecnie 2 300 osób. Dzięki ulgom podatkowym oferowanym przez strefę, MAHLE Polska mogła w związku z planowaną inwestycją zadeklarować stworzenie jeszcze 300 nowych miejsc pracy. Firma będzie miała także możliwość dalszego rozwoju oraz zwiększenia konkurencyjności oferowanych produktów i usług, poprzez wykorzystanie najnowszych osiągnięć technicznych.

Przedsiębiorstwo założone zostało w 1877 roku, a od czerwca 1999 roku należy do koncernu MAHLE. Firma działa w branży motoryzacyjnej, produkując i sprzedając elementy i systemy silników spalinowych (benzynowych i wysokoprężnych), montowanych w samochodach osobowych i ciężarowych, jak również w statkach i agregatorach prądotwórczych. W elementy wyprodukowane przez MAHLE wyposażone są tysiące samochodów poruszających się po drogach Europy i świata. Produkty MAHLE dostarczane są do takich klientów jak: Audi, DaimlerChrysler, Fiat, GM, MAN, PSA, Scania, Skoda, Toyota, Volvo, Volkswagen.

Grupa MAHLE - jako światowy dostawca silników i produktów z nimi związanych - należy do wiodących poddostawców przemysłu motoryzacyjnego i w 2004 roku osiągnął obrót na poziomie 3,7 miliarda euro. Około 38 000 pracowników, w tym ponad 2 000 wysoko wykwalifikowanych inżynierów, opracowuje, rozwija i wytwarza innowacyjne technologie w 70 zakładach firmy na 4 kontynentach. Wydajna struktura grupy składa się z 5 linii produktowych: systemy tłokowe, tuleje i wkładki tłokowe, elementy rozrządu, systemy chłodzenia powietrzem, systemy chłodzenia cieczą, a sprzedaż zorientowana jest na potrzeby klienta - tak, aby cała firma mogła skutecznie korzystać z możliwości działania na wzrastających rynkach.


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.