mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle, światowy dostawca silników i jego części, planuje zainwestować łącznie 160 mln złotych i zwiększyć zatrudnienie 300 osób.Firma rozpoczęła działalność na terenie Wałbrzyskiej SSE "INVEST - PARK".

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

W MAHLE Polska pracuje obecnie 2 300 osób. Dzięki ulgom podatkowym oferowanym przez strefę, MAHLE Polska mogła w związku z planowaną inwestycją zadeklarować stworzenie jeszcze 300 nowych miejsc pracy. Firma będzie miała także możliwość dalszego rozwoju oraz zwiększenia konkurencyjności oferowanych produktów i usług, poprzez wykorzystanie najnowszych osiągnięć technicznych.

Przedsiębiorstwo założone zostało w 1877 roku, a od czerwca 1999 roku należy do koncernu MAHLE. Firma działa w branży motoryzacyjnej, produkując i sprzedając elementy i systemy silników spalinowych (benzynowych i wysokoprężnych), montowanych w samochodach osobowych i ciężarowych, jak również w statkach i agregatorach prądotwórczych. W elementy wyprodukowane przez MAHLE wyposażone są tysiące samochodów poruszających się po drogach Europy i świata. Produkty MAHLE dostarczane są do takich klientów jak: Audi, DaimlerChrysler, Fiat, GM, MAN, PSA, Scania, Skoda, Toyota, Volvo, Volkswagen.

Grupa MAHLE - jako światowy dostawca silników i produktów z nimi związanych - należy do wiodących poddostawców przemysłu motoryzacyjnego i w 2004 roku osiągnął obrót na poziomie 3,7 miliarda euro. Około 38 000 pracowników, w tym ponad 2 000 wysoko wykwalifikowanych inżynierów, opracowuje, rozwija i wytwarza innowacyjne technologie w 70 zakładach firmy na 4 kontynentach. Wydajna struktura grupy składa się z 5 linii produktowych: systemy tłokowe, tuleje i wkładki tłokowe, elementy rozrządu, systemy chłodzenia powietrzem, systemy chłodzenia cieczą, a sprzedaż zorientowana jest na potrzeby klienta - tak, aby cała firma mogła skutecznie korzystać z możliwości działania na wzrastających rynkach.


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model