mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Majątek Toory Poland na sprzedaż

Majątek Toory Poland na sprzedaż

Syndyk masy upadłościowej Toora Poland S.A. w Nisku ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości należących do byłego producenta aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma ogłosiła upadłość już w grudniu ubiegłego roku.

Majątek Toory Poland na sprzedaż
16 grudnia bieżącego roku Syndyk masy upadłościowej firmy Toora Poland S.A. ogłosił przetarg na sprzedaż części przedsiębiorstwa, położonych w Nisku (województwo podkarpackie) przy ul. Sandomierskiej 14, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zakładu położonego w Żorach (województwo śląskie) przy ul. Strażackiej 43, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sprzedawana część zakładu w Nisku składa się m.in. z: nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych o łącznej powierzchni 8,8601 ha oraz maszyn i urządzeń, przeznaczonych do produkcji odlewów wysokociśnieniowych (cena wywoławcza to ponad 31,8 mln zł),  i nieruchomości zabudowanej o powierzchni 5,3364 ha oraz maszyn i urządzeń, przeznaczonych do produkcji felg aluminiowych (cena wywoławcza to ponad 63,6 mln zł). Poza tym przetarg obejmuje jeszcze kilka mniejszych, głównie niezabudowanych nieruchomości. W przypadku drugiego zakładu – w Żorach – przetargiem objęte są nieruchomości zabudowane o powierzchni 3,4607 ha oraz maszyny i urządzenia. Cena wywoławcza to 18 mln zł. Ceny nie obejmują wartości zapasów i produkcji w toku, które oferent ma wykupić od syndyka według ich wartości księgowych.

Zainteresowani poszczególnymi częściami majątku Toora Poland mogą składać swoje oferty do 5 lub 22 stycznia 2009 roku.

Firma Toora Poland była producentem aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej kontrahentami były największe koncerny motoryzacyjne, m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe). Decyzję o upadłości firmy ogłosił Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w połowie grudnia 2007 roku, ponieważ wielkość zadłużenia przekraczała wartość majątku spółki. Kłopoty firmy rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że inwestycje są kosztowniejsze i bardziej czasochłonne, niż zakładali właściciele.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.