mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Majątek Toory Poland na sprzedaż

Majątek Toory Poland na sprzedaż

Syndyk masy upadłościowej Toora Poland S.A. w Nisku ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości należących do byłego producenta aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma ogłosiła upadłość już w grudniu ubiegłego roku.

Majątek Toory Poland na sprzedaż
16 grudnia bieżącego roku Syndyk masy upadłościowej firmy Toora Poland S.A. ogłosił przetarg na sprzedaż części przedsiębiorstwa, położonych w Nisku (województwo podkarpackie) przy ul. Sandomierskiej 14, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zakładu położonego w Żorach (województwo śląskie) przy ul. Strażackiej 43, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sprzedawana część zakładu w Nisku składa się m.in. z: nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych o łącznej powierzchni 8,8601 ha oraz maszyn i urządzeń, przeznaczonych do produkcji odlewów wysokociśnieniowych (cena wywoławcza to ponad 31,8 mln zł),  i nieruchomości zabudowanej o powierzchni 5,3364 ha oraz maszyn i urządzeń, przeznaczonych do produkcji felg aluminiowych (cena wywoławcza to ponad 63,6 mln zł). Poza tym przetarg obejmuje jeszcze kilka mniejszych, głównie niezabudowanych nieruchomości. W przypadku drugiego zakładu – w Żorach – przetargiem objęte są nieruchomości zabudowane o powierzchni 3,4607 ha oraz maszyny i urządzenia. Cena wywoławcza to 18 mln zł. Ceny nie obejmują wartości zapasów i produkcji w toku, które oferent ma wykupić od syndyka według ich wartości księgowych.

Zainteresowani poszczególnymi częściami majątku Toora Poland mogą składać swoje oferty do 5 lub 22 stycznia 2009 roku.

Firma Toora Poland była producentem aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej kontrahentami były największe koncerny motoryzacyjne, m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe). Decyzję o upadłości firmy ogłosił Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w połowie grudnia 2007 roku, ponieważ wielkość zadłużenia przekraczała wartość majątku spółki. Kłopoty firmy rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że inwestycje są kosztowniejsze i bardziej czasochłonne, niż zakładali właściciele.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.