mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Majówka na drogach

Majówka na drogach

Zbliża się długi weekend majowy, a wraz z nim wiele osób wyruszy w podróż samochodami. Aby było bezpieczniej policja przygotowuje się do wzmożonych kontroli drogowych.

Majówka na drogach
Choć przed nami nawet cztery dni wolnego, to jednak największy ruch spodziewany jest już w środę oraz w niedzielę. Nad bezpieczeństwem podróżujących w całym kraju czuwać będzie ok. 10 tys. funkcjonariuszy. Na drogach będzie można spotkać także patrole Żandarmerii Wojskowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na nadmierną prędkość, które to wykroczenie powoduje największe zagrożenie na drogach. W zeszłym roku tylko z tego powodu doszło do 11.978 wypadków, w których zginęło 1.749 osób. Policja już zapowiada, że wykorzystane zostaną wszystkie możliwe metody walki z piratami drogowymi. A więc i tradycyjne mierniki prędkości, i fotoradary, a także videoradary. Można także się spodziewać więcej tzw. kontroli kaskadowych - czyli kilku punktów kontrolnych nawet w niewielkiej odległości od siebie.

Poza prędkością policjanci będą zwracać baczną uwagę na to, czy kierowcy nie prowadzą auta pod wpływem alkoholu bądź narkotyków, a także będą kontrolować sposób przewożenia dzieci oraz zapięcie pasów.

Na szczęście, choć trochę na drogach będzie luźniej. 1 i 3 maja w godzinach 8.00-22.00 obowiązuje całkowity zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t (nie dotyczy autobusów). W dni poprzedzające, tj. 30 kwietnia i 2 maja, powyższy zakaz obowiązuje od godz. 18.00 do 22.00.

Ograniczenie to jednak nie dotyczy niektórych ciężarówek wykorzystywanych do specyficznych celów - m.in. do przewozu zwierząt, szybko psujących się artykułów spożywczych, lekarstw, odpadów komunalnych, a także wykorzystywanych przy budowie dróg i mostów oraz ich utrzymaniu.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo weekend

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.