mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Malcolm Wilson: To był najbardziej imponujący debiut

Malcolm Wilson: To był najbardziej imponujący debiut

Sezon 2014 WRC wystartował na dobre. Pierwszą imprezę w kalendarzu, Rajd Monte Carlo wygrał Sebastien Ogier, ale to Robert Kubica jest największym bohaterem weekendowej rywalizacji.

Malcolm Wilson: To był najbardziej imponujący debiut
Robert Kubica przez cały pierwszy dzień rajdu miał bardzo dobre tempo, ale niestety drugiego dnia na 9 OS wypadł z drogi. Polak wjechał jak sam mówił za szybko na bardzo śliski asfalt przed mostkiem i niestety przód auta odmówił posłuszeństwa. Wszyscy czują niedosyt, ale Kubica zaskoczył cały świat rajdów i pokazał czołówce, że nie będzie jedynie tłem rywalizacji.

W rozmowie z Cezarym Gutowski z Przeglądu Sportowego szef zespołu M-Sport, który dostarcza samochód Kubicy bardzo chwalił występ Polaka. "Nie zmieniłem opinii, którą miałem przed rajdem. Moim zdaniem w drugiej połowie sezonu, na niektórych rajdach asfaltowych - a szczególnie po tym, co pokazał w Monte Carlo - może walczyć o zwycięstwa. Nie mam co do tego wątpliwości."

Następna runda w kalendarzu WRC, w której weźmie udział załoga Kubica/Szczepaniak to Rajd Szwecji, w dniach 5-8 luty. Na starcie w Szwecji zobaczymy również Michała Sołowowa z pilotem Maciejem Baranem (Fiesta WRC), Huberta Ptaszka z Kamilem Kozdroniem (Fiest R2) oraz Łukasza Kabacińskiego i Szymona Gospodarczyka w Renault Clio R3.

Podobne wiadomości:

Jazda w trzecim wymiarze

auto motor i sport 0000-00-00

Służy do tego, żeby drogi, po których trudno przejść pokonywać bez zdejmowania nogi z gazu. Treningowa Toyota Hilux Adama Małysza – przez chwilę w naszych rękach.

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.