mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Malcolm Wilson ocenia Rajd Polski

Malcolm Wilson ocenia Rajd Polski

- "Impreza ma ogromny potencjał. Cudownie jest widzieć entuzjazm tak wielu kibiców. Ale są rzeczy, nad którymi musicie popracować" - ocenia Rajd Polski na łamach Przeglądu Sportowego, szef ekipy Forda Malcom Wilson.

Malcolm Wilson ocenia Rajd Polski
PRZEGLĄD SPORTOWY: Jak to się stało, że pana team Stobart M-Sport pracujący dla Forda przygotował samochód dla Krzysztofa Hołowczyca?
MALCOLM WILSON: Znałem Krzysztofa jeszcze z czasów, kiedy jeździł w WRC, bo ja też w tym czasie się ścigałem. To jednak nie miało znaczenia. Jego menedżerowie zgłosili się do nas, żebyśmy wypożyczyli samochód WRC na Rajd Polski. Opracowaliśmy ofertę, która obejmowała także testy w Anglii. Podobne rzeczy robimy z wieloma kierowcami. (...)

PS: Jaka jest pan opinia o Rajdzie Polski?

Impreza ma ogromny potencjał. Cudownie jest widzieć entuzjazm tak wielu kibiców. Ale są rzeczy, nad którymi musicie popracować. Przede wszystkim usytuowanie parku maszyn - to ważny element imprez mistrzowskich, bo są tu nie tylko samochody, ale także pomieszczenia reprezentacyjne, gdzie przyjmujemy gości, sponsorów. Ten w Mikołajkach bardzo odbiegał od standardu - z całym tym błotem i odległością od hotelu. Takie rzeczy będą mieć znaczenie w staraniach o kolejne edycje. Są wstanie zniweczyć wysiłek organizatorów, bo poza tym rajd był dobry, kierowcy chwalili trasy.


PS: Nie były za szybkie?

Były szybkie, ale kierowcy chcą tak jeździć. Kiedy kontaktowaliśmy się z nimi przez radio w trakcie OS-ów, słychać było, że fantastycznie się bawili. To niezwykłe, bo przed rozpoczęciem prawie wszyscy marudzili, obawiali się, jak te miękkie szutrowe drogi będą się zachowywać w deszczu. A potem te same trasy zebrały entuzjastyczne opinie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford WRC Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.