mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe Land Rovery?

Małe Land Rovery?

Szef brytyjskiej marki Land Rover, Geoff Polites rozważa budowę mniejszych modeli. Producent dużych terenowych samochodów był w ostatnim czasie mocno krytykowany za wprowadzanie na rynek pojazdów o sporej szkodliwości na środowisko.

Małe Land Rovery?
W wywiadzie udzielonym dla brytyjskiego wydania „Financial Times“ Polites stwierdza, że dla marek, które prowadzi – a więc Land Rover i Jaguar – bardzo ważne są zagadnienia związane z tematem ekologicznych pojazdów. Szef brytyjskiego tandemu jednocześnie zaznaczył, że zarówno w modelach Land Rovera jak i Jaguara już prowadzone są prace zmierzające do stworzenia aut bardziej przyjaznych dla środowiska.

Niewykluczone jest także wprowadzenie do sprzedaży przez Land Rovera mniejszych pojazdów. Jak powiedział jednak Geoff Polites jest to proces, który obecnie znajduje się w fazie początkowej i trudno mówić o jakichkolwiek konkretach. Polites zapewnił, że najważniejszą częścią tego projektu jest budowa małych modeli wyposażonych w silniki o niskich wartościach spalania.

Dowiedz się więcej o marce Land Rover

Czytaj także:

Defender nie zaliczył "testu łosia" 2007-06-20

Kamień milowy Land Rovera 2007-05-07

Land Rover rezygnuje z benzyniaka 2007-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.