mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe Mercedesy z Polski?

Małe Mercedesy z Polski?

Polska i Rumunia to główne kraje kandydujące do przejęcia produkcji Mercedesów Klasy A i Klasy B informuje branżowa gazeta Automotive News Europe (ANE) powołując się na źródła zbliżone do koncernu Daimler AG.

Małe Mercedesy z Polski?
Informacje o nowej inwestycji niemieckiego koncernu częściowo potwierdza sam Klaus Maier, wice-prezydent działu sprzedaży i marketingu w Daimler AG: "Jest w tym trochę prawdy" - mówi, przyczym nie zdradza szczegółów dotyczących ewentualnej lokalizacji zakładów w Europie Środkowo-Wschodniej. Natomiast jak dowiedziało się ANE w grę wchodzą dwa kraje, Polska oraz Rumunia. Jeden z tych krajów miałby w przyszłości przejąć produkcję małych osobowych Mercedesó Klasy A i Klasy B.

Analitycy z firmy J.D. Power Automotive Forecasting zgodnie podkreślają zalety jednego i drugiego kandydata. Według Carola Thomasa, specjalizującego się w badaniach rynku Europy centralnej i wschodniej - "... usytuowanie fabryki w Polsce będzie zdecydowanie korzystniejsze dla Mercedesa z punktu widzenia logistyki. Szybszego transportu samochodów do Europy Zachodniej. Z kolei niższe koszty produkcji faworyzują Rumunię."

Według danych z 2006 roku, niemieckiego związku przedsiębiorców branży samochodowej (VDA), godzina pracy w fabryce aut w Polsce wyceniana jest na kwotę 6 euro. W Rumunii odpowiednio 3,23 euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Mercedes Klasa A Klasa B

Podobne wiadomości:

Superliga - test aut sportowych

auto motor i sport 0000-00-00

BMW M6, Corvette Z06, Lamborghini GallardoSuperleggera, Mercedes SLR McLaren 722, Porsche GT3, Ruf RT 12 - czyli jazda po wyścigowym torze, aż do granic możliwości.

Mercedes przywraca Gullwinga?

Mercedes przywraca Gullwinga?

Samochody luksusowe 2007-12-05

Mercedes przy ścisłej współpracy ze swoim fabrycznym tunerem – AMG, testuje ciężko na dwóch kontynentach (Europa i USA) samochód, który będzie następcą legendarnego modelu 300 SL, sprzedawanego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Komentuj:

~Janusz 2008-02-02

Nie byłbym takim pesymistą. Na dzień dzisiejszy rzeczywiście koszty produkcji w Rumunii są niższe. Ale Rymunia też jest w Unii i szybko zacznie się tam wyścig płacowy. Tak, że za kilka lat ten atut zacznie znikać. A wtedy pojawią się kwestie większych kosztów logistyki, Bo te różnice pozostaną, a nawet mogą się pogłębiać ze względu na rosnące ceny energii i paliw.

~zrzęda 2008-01-29

i to ostatnie zdanie zdecyduje... nie mamy obecnie szans na tego typu całkowicie nową inwestycje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?