mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe Mercedesy z Polski?

Małe Mercedesy z Polski?

Polska i Rumunia to główne kraje kandydujące do przejęcia produkcji Mercedesów Klasy A i Klasy B informuje branżowa gazeta Automotive News Europe (ANE) powołując się na źródła zbliżone do koncernu Daimler AG.

Małe Mercedesy z Polski?
Informacje o nowej inwestycji niemieckiego koncernu częściowo potwierdza sam Klaus Maier, wice-prezydent działu sprzedaży i marketingu w Daimler AG: "Jest w tym trochę prawdy" - mówi, przyczym nie zdradza szczegółów dotyczących ewentualnej lokalizacji zakładów w Europie Środkowo-Wschodniej. Natomiast jak dowiedziało się ANE w grę wchodzą dwa kraje, Polska oraz Rumunia. Jeden z tych krajów miałby w przyszłości przejąć produkcję małych osobowych Mercedesó Klasy A i Klasy B.

Analitycy z firmy J.D. Power Automotive Forecasting zgodnie podkreślają zalety jednego i drugiego kandydata. Według Carola Thomasa, specjalizującego się w badaniach rynku Europy centralnej i wschodniej - "... usytuowanie fabryki w Polsce będzie zdecydowanie korzystniejsze dla Mercedesa z punktu widzenia logistyki. Szybszego transportu samochodów do Europy Zachodniej. Z kolei niższe koszty produkcji faworyzują Rumunię."

Według danych z 2006 roku, niemieckiego związku przedsiębiorców branży samochodowej (VDA), godzina pracy w fabryce aut w Polsce wyceniana jest na kwotę 6 euro. W Rumunii odpowiednio 3,23 euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Mercedes Klasa A Klasa B

Podobne wiadomości:

Świetny rok dla DaimlerChrysler Automotive Polska

Świetny rok dla DaimlerChrysler Automotive...

Rynek 2008-02-05

Hybrydowa Klasa S

Hybrydowa Klasa S

Samochody luksusowe 2008-01-29

Wojna z emisją spalin przybiera coraz większego tempa. Producenci samochodów coraz baczniej przykuwają do tego uwagę i ustalają priorytety, bowiem za parę lat mogą mieć problemy. W ekologicznej kolejce ustawia się Mercedes Klasy S z napędem hybrydowym.

Komentuj:

~Janusz 2008-02-02

Nie byłbym takim pesymistą. Na dzień dzisiejszy rzeczywiście koszty produkcji w Rumunii są niższe. Ale Rymunia też jest w Unii i szybko zacznie się tam wyścig płacowy. Tak, że za kilka lat ten atut zacznie znikać. A wtedy pojawią się kwestie większych kosztów logistyki, Bo te różnice pozostaną, a nawet mogą się pogłębiać ze względu na rosnące ceny energii i paliw.

~zrzęda 2008-01-29

i to ostatnie zdanie zdecyduje... nie mamy obecnie szans na tego typu całkowicie nową inwestycje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech