mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe Toyoty z logo Subaru

Małe Toyoty z logo Subaru

Współpraca pomiędzy Toyotą a Fuji Heavy Industries, producentem aut marki Subaru, nabiera tempa. Na europejski rynek trafią małe samochody wytworzone przez największy japoński koncern, a sprzedawane jako Subaru.

Alians pomiędzy obiema firmami nawiązał się w ubiegłym roku, kiedy to Toyota nabyła od General Motors pakiet 8,7% akcji Fuji Heavy i stała się największym udziałowcem tej firmy. Już w marcu podpisana została pierwsza umowa o współpracy, w wyniku której w amerykańskiej fabryce FHI produkowana będzie Toyota Camry, podczas gdy Fuji Heavy rozpocznie prace nad hybrydowym autem wykorzystując technologię Toyotę.

Kolejne wspólne przedsięwzięcie obu firm ma dotyczyć rynku europejskiego. Subaru nie posiada bowiem żadnego przedstawiciela w segmencie małych aut. Teraz ma się to zmienić. Na bazie Yarisa i być może także Aygo powstaną auta, które sygnowane będą logo Subaru. Choć japoński dziennik Yomiuri sugeruje, iż już w 2008 roku takie modele mogłyby trafić do sprzedaży, to jednak przedstawiciele obu firm solidarnie milczą.

Ruch ten pozwoliłby Toyocie na zmniejszenie kosztów jednostkowych poprzez zwiększenie produkcji. Natomiast Subaru już od jakiegoś czasu próbuje zerwać z wizerunkiem marki posiadającej w swojej gamie wyłącznie auta z segmentu premium, co nie pozwala jej osiągnąć zamierzonych wyników sprzedaży.

Czytaj także:
Miejskie Subaru (2006-08-07)

Subaru Stella (2006-06-16)

Toyota Camry w fabryce Subaru (2006-03-13)

Toyota przejmuje Subaru (2005-10-05)

Komentuj:

~jarek 2006-08-18

mam nadzieje, ze te male Subaru-Toyoty będą przynajmniej mialy jakies konkretne silniki, a nie jak aygo czy wiekszosc yarisow

~peppek 2006-08-18

Boję się że Toyota zepsuje Subaru. Szkoda by było.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando