mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe hybrydy Toyoty z Francji

Małe hybrydy Toyoty z Francji

Po sukcesie hybrydowego Priusa oraz Aurisa, a także modeli Lexusa, teraz Toyota przymierza się do rozpoczęcia produkcji małych modeli wykorzystujących ten rodzaj napędu.

Małe hybrydy Toyoty z Francji
Toyota Motor Corporation (TMC) i Toyota Motor Europe (TME) podjęły decyzję o rozpoczęciu od roku 2012 produkcji małych samochodów hybrydowych w fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) we francuskim Valenciennes. Od roku 2000 w Europie sprzedano niemal 300 tysięcy hybrydowych pojazdów marek Toyota i Lexus, a wyniki sprzedaży stabilnie rosną.

TMMF będzie drugą w Europie fabryką Toyoty, wdrażającą technologię hybrydową, po zakładzie Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK), w którym w czerwcu br. rozpoczęto produkcję hybrydowej wersji Toyoty Auris. Model ten spotkał się ze znakomitym przyjęciem rynku - produkcja zaplanowana na rok 2010 została już niemal wyprzedana. Z kolei sprzedaż Priusa jest w tym roku o połowę większa niż w roku ubiegłym, zaś ponad połowę sprzedanych Lexusów stanowią właśnie wersje z napędem benzynowo-elektrycznym.

W pełni hybrydowa technologia napędu stanowi podstawę strategii Toyoty w zakresie ekologii transportu. Łączy ona niskie zużycie paliwa, małą emisję CO2, NOX oraz cząstek stałych, cichą pracę w trybie elektrycznym oraz dynamikę jazdy.
 
Zakłady Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) produkują model Yaris od roku 2001. Do chwili obecnej fabrykę opuściło ponad 1.820.000 pojazdów. TMMF zatrudnia ponad 3.000 pracowników i jest w stanie wytwarzać 270 tys. pojazdów rocznie.

Od chwili założenia w fabrykę zainwestowano 920 milionów euro. Wdrożenie produkcji pojazdów hybrydowych wiąże się z dodatkową inwestycją w wysokości 53 mln euro.

W nadchodzących latach Toyota wprowadzi na europejski rynek kilka nowych modeli samochodów hybrydowych, łącznie z tym, który będzie produkowany w Valenciennes. Toyota zamierza włączyć do oferty hybrydowe wersje wszystkich modeli samochodów marek Toyota i Lexus do początku drugiego dwudziestolecia tego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda

Podobne wiadomości:

3008 Hybrid4 – tylko 3,8 litra na setkę

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~Sebek1 2010-09-26

A dlaczego nie w Polsce? Taka zielona wyspa powinna przyciągać inwestorów zagranicznych jak cholera ?!?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.