mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe hybrydy Toyoty z Francji

Małe hybrydy Toyoty z Francji

Po sukcesie hybrydowego Priusa oraz Aurisa, a także modeli Lexusa, teraz Toyota przymierza się do rozpoczęcia produkcji małych modeli wykorzystujących ten rodzaj napędu.

Małe hybrydy Toyoty z Francji
Toyota Motor Corporation (TMC) i Toyota Motor Europe (TME) podjęły decyzję o rozpoczęciu od roku 2012 produkcji małych samochodów hybrydowych w fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) we francuskim Valenciennes. Od roku 2000 w Europie sprzedano niemal 300 tysięcy hybrydowych pojazdów marek Toyota i Lexus, a wyniki sprzedaży stabilnie rosną.

TMMF będzie drugą w Europie fabryką Toyoty, wdrażającą technologię hybrydową, po zakładzie Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK), w którym w czerwcu br. rozpoczęto produkcję hybrydowej wersji Toyoty Auris. Model ten spotkał się ze znakomitym przyjęciem rynku - produkcja zaplanowana na rok 2010 została już niemal wyprzedana. Z kolei sprzedaż Priusa jest w tym roku o połowę większa niż w roku ubiegłym, zaś ponad połowę sprzedanych Lexusów stanowią właśnie wersje z napędem benzynowo-elektrycznym.

W pełni hybrydowa technologia napędu stanowi podstawę strategii Toyoty w zakresie ekologii transportu. Łączy ona niskie zużycie paliwa, małą emisję CO2, NOX oraz cząstek stałych, cichą pracę w trybie elektrycznym oraz dynamikę jazdy.
 
Zakłady Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) produkują model Yaris od roku 2001. Do chwili obecnej fabrykę opuściło ponad 1.820.000 pojazdów. TMMF zatrudnia ponad 3.000 pracowników i jest w stanie wytwarzać 270 tys. pojazdów rocznie.

Od chwili założenia w fabrykę zainwestowano 920 milionów euro. Wdrożenie produkcji pojazdów hybrydowych wiąże się z dodatkową inwestycją w wysokości 53 mln euro.

W nadchodzących latach Toyota wprowadzi na europejski rynek kilka nowych modeli samochodów hybrydowych, łącznie z tym, który będzie produkowany w Valenciennes. Toyota zamierza włączyć do oferty hybrydowe wersje wszystkich modeli samochodów marek Toyota i Lexus do początku drugiego dwudziestolecia tego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Panamera S

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~Sebek1 2010-09-26

A dlaczego nie w Polsce? Taka zielona wyspa powinna przyciągać inwestorów zagranicznych jak cholera ?!?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando