Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe, kompaktowe i szybkie

Małe, kompaktowe i szybkie

Wodorowy silnik spalinowy nadaje się nie tylko do dużych samochodów, takich jak BMW serii 7 – jest wydajny również w małej skali. Udowodniła to grupa projektowa na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (UAS) w Ingolstadt.

Małe, kompaktowe i szybkie

Zdalnie sterowany model rekordowego BMW H2R – o długości 70 cm i szerokości 25 cm – osiąga prędkość maksymalną 80 km/h. W zeszłym roku oryginał BMW H2R pobił dziewięć międzynarodowych rekordów uznanych przez FIA. To wyścigowe auto z napędem wodorowym osiągnęło prędkość maksymalną ponad 300 km/h.

„Projekt ma na celu przybliżenie studentom technologii wodorowej. Wodorowy silnik spalinowy będzie również odgrywał znaczącą rolę w przyszłości.”, mówi profesor Jörg Wellnitz, kierownik projektu.

Plany silnika spalinowego, zbiornika na wodór i wszystkich pozostałych części zostały stworzone za pomocą oprogramowania symulacyjnego, a następnie zrealizowane przez studentów. Skończony model, gotowy do jazdy, potrzebował już tylko odpowiedniej karoserii. Idealne okazało się bijące rekordy auto BMW. Z pomocą firmy BMW zaprojektowano odpowiednią powłokę zewnętrzną na podstawie oryginalnych planów dużego BMW H2R przy użyciu procesu Rapid Prototyping. Po złożeniu układ jezdny z silnikiem wodorowym i karoseria BMW H2R stanowią wierną imitację rekordowego BMW. Model zrealizowano pomyślnie z pomocą firmy modelarskiej Graupner.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny
Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny
Kilka dni temu zadebiutowała uterenowiona wersja flagowego modelu Volvo. Auto jest droższe od zwykłej wersji V90 o 8 tys. zł.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj