mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małe, kompaktowe i szybkie

Małe, kompaktowe i szybkie

Wodorowy silnik spalinowy nadaje się nie tylko do dużych samochodów, takich jak BMW serii 7 – jest wydajny również w małej skali. Udowodniła to grupa projektowa na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (UAS) w Ingolstadt.

Małe, kompaktowe i szybkie

Zdalnie sterowany model rekordowego BMW H2R – o długości 70 cm i szerokości 25 cm – osiąga prędkość maksymalną 80 km/h. W zeszłym roku oryginał BMW H2R pobił dziewięć międzynarodowych rekordów uznanych przez FIA. To wyścigowe auto z napędem wodorowym osiągnęło prędkość maksymalną ponad 300 km/h.

„Projekt ma na celu przybliżenie studentom technologii wodorowej. Wodorowy silnik spalinowy będzie również odgrywał znaczącą rolę w przyszłości.”, mówi profesor Jörg Wellnitz, kierownik projektu.

Plany silnika spalinowego, zbiornika na wodór i wszystkich pozostałych części zostały stworzone za pomocą oprogramowania symulacyjnego, a następnie zrealizowane przez studentów. Skończony model, gotowy do jazdy, potrzebował już tylko odpowiedniej karoserii. Idealne okazało się bijące rekordy auto BMW. Z pomocą firmy BMW zaprojektowano odpowiednią powłokę zewnętrzną na podstawie oryginalnych planów dużego BMW H2R przy użyciu procesu Rapid Prototyping. Po złożeniu układ jezdny z silnikiem wodorowym i karoseria BMW H2R stanowią wierną imitację rekordowego BMW. Model zrealizowano pomyślnie z pomocą firmy modelarskiej Graupner.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.