mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Malezyjski Passat

Malezyjski Passat

Współpraca największego europejskiego koncernu motoryzacyjnego - Volkswagen oraz również największej firmy motoryzacyjnej z Malezji - Proton, zacieśnia kręgi. Pod koniec tego roku w fabryce firmy Proton rozpocznie się montaż modelu Passat.

W 2006 ruszy produkcja w Malezji małego Foxa, a następnie także, wytwarzanego obecnie w Brazylii, innego małego samochodu o nazwie Gol. Wprawdzie w Europie rusza właśnie sprzedaż nowego Passata, to jednak model wytwarzany pod koniec roku w Malezji będzie bazował na poprzedniku.

Umowa o ścisłym partnerstwie obu firm obowiązuje od ubiegłej jesieni. Na początku będzie dotyczyła wyłącznie aut marki Volkswagen, jednak nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości obejmie także marki Audi i Skoda. Bardzo prawdopodobne, że niedługo w Malezji powstawać będą też dostawcze modele VW.

Sojusz z firmą Proton ma pomóc niemieckiemu koncernowi zaistnieć na rynku azjatyckim. Ubiegłoroczna sprzedaż w krajach Południowo-Wschodniej Azji wyniosła jedynie 2.012 aut, do 2015 roku planowany jest wzrost udziału w tym rynku do 12%. Proton posiada obecnie 50-procentowy udział w malezyjskim r

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?