mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mało czasu na spełnienie norm emisji CO2

Mało czasu na spełnienie norm emisji CO2

Określona przez stowarzyszenie ACEA nowa norma emisji dwutlenku węgla, która ma wynosić 140 gramów na kilometr, może okazać się nieosiągalna do spełnienia przed 2008 r.

Konieczność dalszego ograniczania emisji dwutlenku węgla na branży motoryzacyjnej wymusiła Komisja Europejska. W 1995 r. europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne ACEA przyjęło, iż do 2008 roku spełnione zostaną nowe normy. Według założeń, aby uzyskać zakładany poziom emisji CO2, konieczne byłoby zredukowanie średniego zużycia paliwa z obecnych 6,5 l/100 km do 5,5 l/100 km. Dla aut napędzanych silnikami benzynowymi powinno średnio wynosić 5,9 l/100 km, zaś dla diesli 5,3 l/100 km.

Okazuje się, iż pozostały czas raczej na pewno okaże się niewystarczający. Do takich wniosków doszli eksperci zatrudnieni przez firmę analityczną B&D Forecast oraz dziennik "Frankfurter Rundschau". Najwcześniej wprowadzenie nowych norm, wg przeprowadzonych badań, jest możliwe w 2010 r.

Tematy w artykule: CO2

Podobne wiadomości:

Nowe Ferrari Dino w służbie ekologii

Nowe Ferrari Dino w służbie ekologii

Aktualności 2015-06-05

Silniki turbo zdominują ofertę Porsche 911

Silniki turbo zdominują ofertę Porsche 911

Aktualności 2015-01-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman