mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maluchy na piątkę

Maluchy na piątkę

Mini Cooper oraz Peugeot 207 CC - to najnowsze modele poddane testom zderzeniowym EuroNCAP. Mimo niewielkich rozmiarów oba auta zapewniają dobrą ochronę pasażerom, zdobywając w tej kategorii testu maksymalną liczbę pięciu gwiazdek.

Maluchy na piątkę

Tym samym nowy Mini Cooper uzyskał o jedną gwiazdkę lepszy rezultat niż jego poprzednik poddany testom w 2002 roku. Łącznie Mini uzyskał 33 punkty za ochronę dorosłych pasażerów - w tym 13 na 16 możliwych w zderzeniu czołowym oraz 16 na 18 w zderzeniu bocznym. W kategorii ochrona dzieci Mini zdobył trzy gwiazdki (29/42) i tylko dwie za ochronę pasażerów.
 
Również 33 punkty uzyskał Peugeot 207 CC, w tym maksymalną liczbę 18 punktów za zderzenie boczne. Natomiast równie słabo jak Mini i tylko dwugwiazdkowy wynik mały Peugeot z otwieranym dachem zdobył za ochronę pieszych. Co ciekawe, 207 CC nie został poddany testom na ochronę dzieci. Z tego powodu, że przy odsuniętych do tyłu przednich fotelach, na tylnych siedzeniach nie zmieściły się rekomendowane przez francuskiego producenta foteliki.
 
Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

Zobacz więcej o modelu Mini Cooper

Zobacz więcej o modelu Peugeot 207 CC

 
 
 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

~Adler 2007-05-25

Do Frania i Olka - panowie o co tyle hałasu !!!! Mam już Nissana Quashqai i uważam że to lipa za tyle kasy !!!! X-Trail to jest to - i mój błąd że go nie kupiłem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.