mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały Cadillaco-Saab

Mały Cadillaco-Saab

Szwedzka i amerykańska marka koncernu General Motors planują być bardziej konkurencyjne w segmencie małych terenówek.

Już wcześniej informowaliśmy o podobnych planach Saaba, ale dotyczących dużego SUV-a 9-6X bazującego na Subaru B9 Tribeca. Natomiast jak donoszą północnoamerykańskie serwisy, obie firmy już zatwierdziły plany budowy bliźniaczych konkurentów dla BMW X3 i Jeepa Cherokee.

W przypadku Cadillaca będzie to drugie auto 4x4 po SRX, a dla Saaba ma to być trzeci model po obecnym 9-7X i planowanym 9-6X. Najmniejszy z nich, 9-4X ma zadebiutować na rynku europejskim w 2009 roku, a już rok wcześniej kierowcy za oceanem i na starym kontynencie będą mogli zamawiać model Cadillac BRX. Oba auta będą bazować na tej samej płycie podwoziowej z następcy Saaba 9-3.

Nowy model będzie realizacją ambicji Cadillaca by zaistnieć mocniej w Europie, a dla szwedzkiej marce ma umożliwić zwiększenie sprzedaży globalnej. Prawdopodobnie, oba auta będą także produkowane razem w fabryce w Trollhattan w Szwecji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Saab

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~robert 2006-05-04

Jestem maniakiem samochodów zwłaszcza amerykańskich. Boli mnie od lat,że trud konstruktorów zza oceanu jest niedoceniany przez konsumentów europejskich. Rzadko który samochód ma tyle piękna i gracji co typowe amerykańskie wozy (Chrysler 300C/Caddi STS/Oldsmobil Aurora). Podobają się BMW, Peugeoty czy nawet Sonaty... Cóż zrobić aby samochody made in USA potrafiły przywrócić należny im priorytet w motoryzacji. Widzę, że tradycja już nie wystarcza, chociaż jak się patrzy na takie dzieła jak Viper czy Corvette, to dech w piersi zapiera. Robert

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.