mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały Cadillaco-Saab

Mały Cadillaco-Saab

Szwedzka i amerykańska marka koncernu General Motors planują być bardziej konkurencyjne w segmencie małych terenówek.

Już wcześniej informowaliśmy o podobnych planach Saaba, ale dotyczących dużego SUV-a 9-6X bazującego na Subaru B9 Tribeca. Natomiast jak donoszą północnoamerykańskie serwisy, obie firmy już zatwierdziły plany budowy bliźniaczych konkurentów dla BMW X3 i Jeepa Cherokee.

W przypadku Cadillaca będzie to drugie auto 4x4 po SRX, a dla Saaba ma to być trzeci model po obecnym 9-7X i planowanym 9-6X. Najmniejszy z nich, 9-4X ma zadebiutować na rynku europejskim w 2009 roku, a już rok wcześniej kierowcy za oceanem i na starym kontynencie będą mogli zamawiać model Cadillac BRX. Oba auta będą bazować na tej samej płycie podwoziowej z następcy Saaba 9-3.

Nowy model będzie realizacją ambicji Cadillaca by zaistnieć mocniej w Europie, a dla szwedzkiej marce ma umożliwić zwiększenie sprzedaży globalnej. Prawdopodobnie, oba auta będą także produkowane razem w fabryce w Trollhattan w Szwecji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Saab

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~robert 2006-05-04

Jestem maniakiem samochodów zwłaszcza amerykańskich. Boli mnie od lat,że trud konstruktorów zza oceanu jest niedoceniany przez konsumentów europejskich. Rzadko który samochód ma tyle piękna i gracji co typowe amerykańskie wozy (Chrysler 300C/Caddi STS/Oldsmobil Aurora). Podobają się BMW, Peugeoty czy nawet Sonaty... Cóż zrobić aby samochody made in USA potrafiły przywrócić należny im priorytet w motoryzacji. Widzę, że tradycja już nie wystarcza, chociaż jak się patrzy na takie dzieła jak Viper czy Corvette, to dech w piersi zapiera. Robert

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.