mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały Merc 4x4?

Mały Merc 4x4?

Co prawda DaimlerChrysler nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, co do ewentualnego miejsca produkcji swojego mini-SUV-a, mówi się już jednak, że auto wjedzie na rynek w 2008 roku.

Teoretycznie Mercedesowi brakuje auta, które mogłoby konkurować z X3 od BMW. Czy jednak nie doszłoby do "kanibalizmu" takich modeli jak dopiero co zaprezentowana B-klasa, wchodzący do sprzedaży w 2006 Dodge Caliber czy choćby Jeep Wrangler?

Być może z tego właśnie powodu koncern wstrzymuje się z podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie. Jak na razie mówi się o ostatecznym terminie w połowie tego roku, jednak już teraz co najmniej trzy fabryki Mercedesa walczą o możliwość montażu nowego auta.

W grę wchodzą niemieckie Bremen lub Ludwigsfelde oraz brazylijskie Juiz de Fora, z czego ta pierwsza dawałaby największe oszczędności - około 100 milionów euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.