mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały SUV od Volvo?

Mały SUV od Volvo?

Volvo pracuje właśnie nad swoim najmniejszym SUVem, który ma być częścią przyszłościowej strategii rozwoju firmy, zaproponowanej przez nowego szefa marki Stefana Jacoby.

Mały SUV od Volvo?
Auto ma być przeznaczone głównie na rynek europejski i ma zapewnić firmie znaczny wzrost sprzedaży na całym kontynencie. Płyta podłogowa oraz wiele innych podzespołów nowego auta mogą być przydatne na rynku chińskim podczas rozwoju marki Geely, którą Volvo niedawno zakupiło.

XC30, które na rynek może wejść pod koniec 2013 roku, ma być wycelowane przeciwko takim mocnym graczom jak nowe BMW X1, Audi Q3 czy Mercedes GLC, z których dwóch ostatnich jeszcze nie ma w sprzedaży.

XC30 będzie miało za zadanie powiększyć zainteresowanie marką wśród młodych klientów. Napęd 4x4 będzie bazowany na istniejącym już napędzie, stosowanym w C30. Samochód ma, wg pracowników Volvo, mieć dużo wspólnego z XC60 pod względem stylistyki, jednak będzie miało dodanych wiele elementów podnoszących dynamizm nadwozia. Wnętrze także będzie bardzo "premium".

Długość auta ma wynosić 4350mm, czyli aż 280mm mniej niż długość XC60. Nowy model wejdzie do sprzedaży kosztem następcy obecnego S40, którego Volvo odłożyło na nieco późniejszy okres (aktualnie wstrzymano projekt na 18 miesięcy). Stefan Jacoby, zapytany o odłożenie premiery nowego S40, powiedział: - Wolimy pokazać dwa lub trzy samochody świetnie dopracowane, niż na siłę konkurować w każdym możliwym segmencie rynku już teraz.

Możliwe, że będą dwie wersje XC30 - normalna, krótka dla Europy oraz przedłużona dla Chin i prawdopodobnie USA. Taki ruch byłby podobny do tego, który Jacoby poczynił, gdy był jeszcze u władzy w Volkswagenie: Tiguan jest także oferowany w Europie w standardowej wersji, jednak w Stanach oraz Chinach jest wydłużony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q3
Audi Q3
Cena podstawowa już od: 120 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 184 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

kosmoss 2011-01-05

Idą za ciosem sukcesu i dużego powodzenia wśród kierowców tak XC60 jak i C30.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Już za trzy lata zobaczymy na ulicach pierwsza, elektryczną Skodę, z już za dwa lata pojawi się Superb z hybrydowym układem napędowym.