mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały Spyder w 2007

Mały Spyder w 2007

Szef marek Alfa Romeo oraz Maserati, Karl-Heinz Kalbfell, zamierza wprowadzić do sprzedaży w 2007 roku małe sportowe autko.

Robocza nazwa tego samochodu, obecnie znajdującego się jeszcze w fazie projektowej, to "Entry Level Spyder". Ten model ze składanym dachem będzie korzystał z rozwiązań zastosowanych w modelu Spyder oraz autach marki Alfa Romeo. Cena za to sportowe auto oscylować będzie wokół kwoty 70 tys. euro.

Model ten ma być ważnym czynnikiem w przekroczeniu do 2010 roku 10 tys. sprzedanych rocznie samochodów. W ubiegłym roku sprzedaż wyniosła 4.600 aut, podczas gdy w tym plany są o tysiąc sztuk ambitniejsze. Głównym modelem marki jest Quattroporte, którego ubiegłoroczna sprzedaż wyniosła 1.900 egzemplarzy, a w tym ma osiągnąć poziom minimum 3.600 sztuk. Nie wiadomo jeszcze, czy firma zdecyduje się na wprowadzenie do produkcji małego auta terenowego, który bazowałby na prototypowym modelu Kubang, zaprezentowanym na targach w Detroit w 2003 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.