mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały crossover Nissana

Mały crossover Nissana

Nissan Division pracuje obecnie nad samochodem, który zadebiutuje w segmencie crossover. Jego wejście do salonów planowane jest na przełom lat 2008/2009.

Mały crossover Nissana

Według wiadomości, które nadchodzą z koncernu, samochód będzie prawdopodobnie mniejszy od modelu Murano, który okazał się być jednym z bestsellerów koncernu. Za wydajność nowego modelu odpowiedzialna będzie czterocylindrowa jednostka o pojemności 2,5 litra dostępna z napędem na przód, a także na wszystkie koła. Podstawą na której zostanie on projektowany, będzie płyta podłogowa modelu Versa, który zadebiutuje w salonach już latem tego roku, a będzie on rynkowym następcą samochodu o nazwie X-Trail.

Zobacz galerię zdjęć modelu Nissan X-Trail

Jak do tej pory producent ociągał się z wydawaniem tego typu pojazdów na rynek. Jednak w tym roku sytuacja ma się diametralnie zmienić. Nissan oraz Infiniti stawiają sobie za priorytet budowę modelu typu crossover. Nissan zamierza wykorzystać lukę w segmencie, która coraz szybciej zaczyna się wypełniać. Prawdopodobnie w 2007 roku na rynek nadejdzie także nowy model Infiniti, który będzie dostępny w dwóch wersjach. Będzie to alternatywa dla modeli FX35 oraz FX 45. Zasilać go będzie 2,5 litrowy lub też 3,5 litrowy silnik V6.

Czytaj także:

"Dwa koncepty Nissana w Genewie" (2006-02-02)

"Nissan buduje się w Rosji" (2006-04-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.