mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz: "Debiut zaliczony"

Małysz: "Debiut zaliczony"

W ubiegłą sobotę Adam Małysz za sterami Porsche Cayenne zadebiutował w rajdzie off-roadowym. Kilka minut po dwunastej, gdy Show Start na Wzgórzu Andersa we Wrocławiu zaliczyły już motocykle i quady, na rampie startowej stanął rajdowy pojazd, a na jego pokładzie Adam Małysz i Albert Gryszczuk.

Małysz:
Rzesza kibiców wpatrzona była w czarne auto RMF Caroline Team. Zawodnicy poprosili zgromadzoną publiczność by zaciskała kciuki. Pierwsze kilkadziesiąt metrów to podjazd pod bardzo stromą górę. Kilka zakrętów, kolejna hopka, nawrót i meta. To koniec pierwszego odcinka specjalnego. Drugi OS to walka na piaskowni. W trakcie trzeciego - należało przebyć trasę wyznaczoną na wrocławskim poligonie. Auto RMF Caroline Team, z numerem startowym 000, jako pierwsze przekroczyło linię mety.
 
"Było fajnie. Cieszę się, że już mam to za sobą, bo stres był ogromny" - mówił na gorąco, tuż za linią mety pierwszego etapu, Adam Małysz. "Nawet w nocy miałem jakieś dziwne sny. Nasza publiczność, pierwszy start, stres żeby samochód nie zgasł, ... adrenalina była niesamowita. Jak ruszyłem i jechałem było zupełnie inaczej. Etap krótki. Myślę, że debiut bardzo udany. Pilot na mnie nie krzyczał, więc nie było źle. Dojechaliśmy na metę. Bardzo byłem zaskoczony, że już koniec. Debiut zaliczony!” - podsumował uśmiechnięty Adam Małysz.

"Pomyliłem się w nawigowaniu dwa razy" - przyznał Albert Gryszczuk. "To wszystko przez nerwy! Trasa była bardzo ciasna - ułożona tak, by rozruszać zawodników"  - informował pilot dzisiejszego debiutanta.
Maciek Albinowski, który reprezentuje RMF Caroline Team w kategorii quadów powiedział, że największą trudność na dzisiejszym etapie sprawiły dwa bardzo strome podjazdy.

"Były dwa piony, był kopny piach i bardzo głęboka koleina. Ośką ciężko było wjechać. W połowie drugiego OSu spotkała mnie niespodzianka - zacięły mi się przyciski przewijające roadbook - musiałem zwolnić tempo. Cieszę się, że jestem już na mecie".

W kolejnych etapach na zawodników czekają trudne nawigacyjnie etapy. Jeden z nich rozgrywany będzie na poligonie w Żaganiu. Następnie załogi wjadą na odcinek, który poprowadzi ich do Krosna Odrzańskiego. Tu będą walczyć na bardzo szybkich prostych, a prędkość samochodów niejednokrotnie przekroczy 150 km/h.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.