mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz dachował!

Małysz dachował!

W czwartek zawodnicy RMF Caroline Team postawili sobie za cel pobicia rekordu prędkości w jeździe terenowej. Do dnia wczorajszego rekord wynoszący 179 km/h należał do Alberta Gryszczuka.

Małysz dachował!
Adam Małysz, jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców, który ma na koncie kilka rekordów skoczni w czwartek do kolekcji dołożył jeszcze jeden rekord. "Orzeł z Wisły" osiągnął prędkość 180 km/h i tym samym pobił rekord prędkości w jeździe terenowej. Podczas czwartego przejazdu po mocnym dohamowaniu na zakręcie auto Małysza niegroźnie przekoziołkowało. Na szczęście mistrz z samochodu wyszedł o własnych siłach.

„Zbyt mocno hamowałem i po ścięciu zakrętu zewnętrzne koło ugrzęzło w piasku. Na chwilę przed dachowaniem poczułem tylko, że koło zostało przyblokowane. Chwilę później spokojnie wyszedłem z samochodu. Oczywiście podskoczyła mi adrenalina, ale klatka bezpieczeństwa, dobre pasy i system HANS (zabezpieczający głowę i szyję kierowcy) gwarantują w takich sytuacjach całkowite bezpieczeństwo.„ Powiedział Adam Małysz z RMF Caroline Team.

„Auto uległo niewielkim uszkodzeniom karoserii po dachowaniu, ale na tego typu uszkodzenia przygotowany jest każdy zespół. Najważniejsze, że Adamowi się nic nie stało. Już został zbadany przez lekarzy. Auto mogłoby być gotowe do dalszej jazdy już za kilkadziesiąt minut, ale teraz tylko zabezpieczymy je i przygotujemy do kompleksowej wizyty w serwisie.” Skomentował Albert Gryszczuk, szef zespołu RMF Caroline Team.

Na starcie pięciokilometrowej trasy na poligonie w Żaganiu stanęło 7 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach samochodowych (T1, T2 i Open) oraz w kategorii quad.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Aktualności 2014-09-22

"Hołek" zwycięża po raz czwarty!

Aktualności 2014-09-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando