mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz gotowy na Hungarian Baja

Małysz gotowy na Hungarian Baja

Już 26 sierpnia Adam Małysz stanie na starcie pierwszego w swojej karierze rajdu Cross-Country, na którym wystąpi jako licencjonowany kierowca zespołu RMF Caroline Team. Węgierski rajd Hungarian Baja będzie inauguracją kariery Adama i jednocześnie pierwszym sprawdzianem umiejętności na wymagającej, kilkudniowej trasie.

Małysz gotowy na Hungarian Baja
Skoczek z Wisły pojedzie, u boku pilota Rafała Martona, jako kierowca jedynej, startującej w barwach RMF Caroline Team, załogi samochodowej. Zespół reprezentował będzie również Łukasz Łaskawiec, który wystartuje na quadzie.

Rajd Hungarian Baja jest piątą rundą Pucharu Świata Cross-Country FIA i rozegrany zostanie na trudnych technicznie, wymagających dla sprzętu trasach o długości około 400 km. Węgierska runda World Cup Cross-Country FIA przyciągnęła na linię startu takie sławy jak Leonid Novitskiy, Boris Gadasin czy Miroslav Zapletal. Z jednymi z najlepszych w rankingach FIA zmierzy się, startujący po raz pierwszy z licencją rajdową, kierowca RMF Caroline Team – Adam Małysz. „Start traktuje jako przetarcie i kolejny krok w nabieraniu doświadczenia przed najważniejszą przygodą jaką będzie Dakar 2012. Rajd na Węgrzech to będzie coś zupełnie nowego. My jedziemy tam po naukę, takie jest nasze zadanie” - mówi najmłodszy wach RMF Caroline Team.

Rajd Hungarian Baja jest piątą rundą Pucharu Świata Cross-Country FIA i rozegrany zostanie na trudnych technicznie, wymagających dla sprzętu trasach o długości około 400 km. Węgierska runda World Cup Cross-Country FIA przyciągnęła na linię startu takie sławy jak Leonid Novitskiy, Boris Gadasin czy Miroslav Zapletal. Z jednymi z najlepszych w rankingach FIA zmierzy się, startujący po raz pierwszy z licencją rajdową, kierowca RMF Caroline Team – Adam Małysz. „Start traktuje jako przetarcie i kolejny krok w nabieraniu doświadczenia przed najważniejszą przygodą jaką będzie Dakar 2012. Rajd na Węgrzech to będzie coś zupełnie nowego. My jedziemy tam po naukę, takie jest nasze zadanie” - mówi najmłodszy kierowca RMF Caroline Team.

Debiutującego w Pucharze Świata zawodnika wspierał będzie z prawego fotela – Rafał Marton. "W ostatnich dniach bardzo intensywnie trenowaliśmy na poligonie w Drawsku Pomorskim, samochód został ustawiony na węgierskie trasy" - tłumaczy najbardziej doświadczony polski pilot. "Załoga jest dobrze przygotowana, Adam jest gotowy do swojego pierwszego startu, do którego przygotowywał się bardzo solidnie. Zawsze pierwszy poważny sprawdzian jest najtrudniejszy. Dla nas to będzie kolejny etap przygotowań przed Dakarem, załoga musi się "docierać" bezpośrednio w walce, a nie tylko na treningach".

Załoga RMF Caroline Team otrzymała 24 numer startowy. Przyznany numer jest piątym w klasie T2. Na Węgrzech wystartuje także Łukasz Łaskawiec. Łoker reprezentujący RMF Caroline Team wśród quadów otrzymał 3 numer startowy. „Mój cel jest jeden – wygrać” - mówi trzeci zawodnik ostatniego Dakaru. „W swojej klasie otrzymałem numer 1. Mam nadzieję, że będzie jak najwięcej prostych i w miarę równych odcinków, które mój sprzęt uwielbia i jest na nie najlepiej przygotowany. Będę walczył!”.

Na liście zgłoszeń do trzydniowej imprezy rozgrywanej w rejonie węgierskiego miasta Gyoer widnieją 44 samochody, 23 quady, 8 motocykli i jedna ciężarówka. W czwartek - 25 sierpnia - odbędzie się odbiór administracyjny i badanie techniczne załóg, a kierowcy przetną linię startu w piątek.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.