mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz i Kubica znów wygrywają!

Małysz i Kubica znów wygrywają!

Taki weekend jak ten miniony napawa nas dumą. Dwóch polskich kierowców wygrało rajdy, w swoich kategoriach, w których startowali. Robert Kubica zwycięża po raz drugi w sezonie, podobnie jak Adam Małysz.

Małysz i Kubica znów wygrywają!
Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem wygrali pierwszą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2013, która jest zarazem częścią eliminacji Pucharu Strefy Europy Centralnej CEZ - Rajd Baja Carpathia rozgrywany w Stalowej Woli. Impreza ta zaliczana jest również do Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji. Z szerokim uśmiechem przyjęliśmy informacje, że Adam Małysz tryumfował na wszystkich odcinkach specjalnych. Załoga Orlen Teamu rajd zakończyła z przewagą 6'17" nad drugim Miroslavem Zapletalem startującym z pilotem Maciejem Martonem.

"Bardzo cieszę się, że mogliśmy wystartować w eliminacjach do Pucharu po raz drugi w Stalowej Woli, na polskiej ziemi. Mamy za sobą kolejne kilometry, kolejną okazję do szlifowania techniki jazdy. Postępy, które robimy motywują mnie do dalszej pracy. Jestem świadom, że jest jej dużo, ale dzięki rywalizacji z najlepszymi wciąż się uczymy. Zwycięstwo w Baja Carpathia to dla mnie ważny krok naprzód i cieszę się, że ten postęp jest widoczny. To dodaje mi dużo energii do działania", powiedział po wygranej Adam Małysz.

Drugi rajd w tym sezonie w klasie WRC2 wygrał Robert Kubica wspierany przez Macieja Barana. Załoga startująca Citroenem DS3 RRC2 wygrała pewnie w Rajdzie Sardynii. Kubica z każdym odcinkiem specjalnym podkręcał tempo i w sobotę wygrał wszystkie osiem odcinków specjalnych. Na mecie jego przewaga wyniosła 4 minuty i 17 sekund. „Oczywiście jestem zadowolony z kolejnego zwycięstwa w imprezie, która jest zupełnie inna od Grecji. Każdy dzień spędzony za kierownicą DS3 RRC daje mi więcej doświadczenia. Dobrze oceniam swoją jazdę oraz wyczucie nawierzchni i samochodu. Cały czas nie było łatwo a dodatkowo mieliśmy nieco problemów, charakterystycznych dla rajdów szutrowych, takich jak np. kurz. To była dobra lekcja ścigania się w takich warunkach i udało się uniknąć występujących zagrożeń", powiedział po wygranej Robert Kubica.

Następnym startem dla załogi Robert Kubica/Maciej Baran będzie legendarny rajd Finlandii. Krakowianin tak zapowiada kolejny start: "To kolejnie wielkie wyzwanie dla mnie. Już nie mogę się doczekać startu w tym jednym z najsłynniejszych rajdów. Trzeba sporo doświadczenia aby ścigać się na tym poziomie i mam nadzieję zdobyć go nieco podczas startu w krainie tysiąca jezior.”

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.