mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz przesiada się na Toyotę

Małysz przesiada się na Toyotę

Nasz wielokrotny mistrz skoków narciarskich, Adam Małysz, kontynuuje swoją przygodę z najtrudniejszym rajdem samochodowym świata. W drugim swoim starcie Małysz razem z pilotem Rafałem Martonem celują w drugą dziesiątkę!

Małysz przesiada się na Toyotę
Od 5 do 20 stycznia na terenach Peru, Argentyny i Chile odbędzie się kolejna, 35. już edycja Rajdu Dakar. Po raz drugi, z piaskami pustyni Atakama, drobnym kurzem fesz-fesz czy wysokimi Andami zmierzy się załoga Adam Małysz-Rafał Morton. Po zeszłorocznej 37. pozycji w tym roku obaj mają zdecydowanie większe ambicje. W ich realizacji ma pomóc nowy samochód, którym Małysz z Mortonem wystartują. – „Toyota Hilux jest samochodem lepszym, szybszym, pozwalającym bardziej się ścigać. Na pewno jest to auto bardzo mocne, przerastające moje pierwsze wyobrażenia”. Tak komentował swoją nową rajdówkę Małysz. Warto przypomnieć, że w pierwszym swoim starcie, Mistrz prowadził Mitsubishi Pajero, z 200-konnym dieslem.

Pod maską Hiluxa znajduje się, znany z Toyoty Land Cruiser, silnik benzynowy V8 o pojemności 4,6 l. Generuje on moc ok. 350 KM, a moment obrotowy wynosi aż 560 Nm. Za przeniesienie mocy na wszystkie cztery koła, odpowiada 6-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów, wraz ze sprzęgłem AP Racine Sinter metalik. Gotowe auto waży prawie 2 tony. „Na pace” znajdzie się ponad 100 litrowy zbiornik na paliwo, oraz dwa zapasowe koła ze specjalnymi oponami BF Goodrich. Sam Mistrz razem ze swoim pilotem wypowiadali się bardzo ostrożnie o taktyce, czy samym samochodzie. Za nimi ciężkie treningi m.in. na poligonach w Polsce. Obecnie auto płynie już do Ameryki Południowej, a sami zawodnicy, wylecą z kraju 2 stycznia.


W Rajdzie Dakar 2013 obok wspomnianych już Adama Małysza i Rafała Martona, wystartują m.in. Krzysztof Hołowczyc z portugalskim pilotem Filipe Palmiro (Mini), Piotr Beaupre z Jackiem Lisickim (BMW), Robert Szustkowski Jr, Jarosław Kazberuk i Wojciech Białowąs (Unimog/Mercedes), Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec na Quadach czy Marek Dąbrowski Jacek Czachor i Jakub Przygoński na motocyklach. W sumie polskie barwy w zbliżającym się Rajdzie będzie reprezentowało aż 18 osób.

Adam Małysz z Rafałem Martonem wystartują z numerem 336. Trzymamy kciuki!

Podobne wiadomości:

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas 35 edycji najtrudniejszego rajdu na świecie swojego przedstawiciela wystawi Isuzu.

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.