mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz przesiada się na Toyotę

Małysz przesiada się na Toyotę

Nasz wielokrotny mistrz skoków narciarskich, Adam Małysz, kontynuuje swoją przygodę z najtrudniejszym rajdem samochodowym świata. W drugim swoim starcie Małysz razem z pilotem Rafałem Martonem celują w drugą dziesiątkę!

Małysz przesiada się na Toyotę
Od 5 do 20 stycznia na terenach Peru, Argentyny i Chile odbędzie się kolejna, 35. już edycja Rajdu Dakar. Po raz drugi, z piaskami pustyni Atakama, drobnym kurzem fesz-fesz czy wysokimi Andami zmierzy się załoga Adam Małysz-Rafał Morton. Po zeszłorocznej 37. pozycji w tym roku obaj mają zdecydowanie większe ambicje. W ich realizacji ma pomóc nowy samochód, którym Małysz z Mortonem wystartują. – „Toyota Hilux jest samochodem lepszym, szybszym, pozwalającym bardziej się ścigać. Na pewno jest to auto bardzo mocne, przerastające moje pierwsze wyobrażenia”. Tak komentował swoją nową rajdówkę Małysz. Warto przypomnieć, że w pierwszym swoim starcie, Mistrz prowadził Mitsubishi Pajero, z 200-konnym dieslem.

Pod maską Hiluxa znajduje się, znany z Toyoty Land Cruiser, silnik benzynowy V8 o pojemności 4,6 l. Generuje on moc ok. 350 KM, a moment obrotowy wynosi aż 560 Nm. Za przeniesienie mocy na wszystkie cztery koła, odpowiada 6-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów, wraz ze sprzęgłem AP Racine Sinter metalik. Gotowe auto waży prawie 2 tony. „Na pace” znajdzie się ponad 100 litrowy zbiornik na paliwo, oraz dwa zapasowe koła ze specjalnymi oponami BF Goodrich. Sam Mistrz razem ze swoim pilotem wypowiadali się bardzo ostrożnie o taktyce, czy samym samochodzie. Za nimi ciężkie treningi m.in. na poligonach w Polsce. Obecnie auto płynie już do Ameryki Południowej, a sami zawodnicy, wylecą z kraju 2 stycznia.


W Rajdzie Dakar 2013 obok wspomnianych już Adama Małysza i Rafała Martona, wystartują m.in. Krzysztof Hołowczyc z portugalskim pilotem Filipe Palmiro (Mini), Piotr Beaupre z Jackiem Lisickim (BMW), Robert Szustkowski Jr, Jarosław Kazberuk i Wojciech Białowąs (Unimog/Mercedes), Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec na Quadach czy Marek Dąbrowski Jacek Czachor i Jakub Przygoński na motocyklach. W sumie polskie barwy w zbliżającym się Rajdzie będzie reprezentowało aż 18 osób.

Adam Małysz z Rafałem Martonem wystartują z numerem 336. Trzymamy kciuki!

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas 35 edycji najtrudniejszego rajdu na świecie swojego przedstawiciela wystawi Isuzu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.