mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz przesiada się na Toyotę

Małysz przesiada się na Toyotę

Nasz wielokrotny mistrz skoków narciarskich, Adam Małysz, kontynuuje swoją przygodę z najtrudniejszym rajdem samochodowym świata. W drugim swoim starcie Małysz razem z pilotem Rafałem Martonem celują w drugą dziesiątkę!

Małysz przesiada się na Toyotę
Od 5 do 20 stycznia na terenach Peru, Argentyny i Chile odbędzie się kolejna, 35. już edycja Rajdu Dakar. Po raz drugi, z piaskami pustyni Atakama, drobnym kurzem fesz-fesz czy wysokimi Andami zmierzy się załoga Adam Małysz-Rafał Morton. Po zeszłorocznej 37. pozycji w tym roku obaj mają zdecydowanie większe ambicje. W ich realizacji ma pomóc nowy samochód, którym Małysz z Mortonem wystartują. – „Toyota Hilux jest samochodem lepszym, szybszym, pozwalającym bardziej się ścigać. Na pewno jest to auto bardzo mocne, przerastające moje pierwsze wyobrażenia”. Tak komentował swoją nową rajdówkę Małysz. Warto przypomnieć, że w pierwszym swoim starcie, Mistrz prowadził Mitsubishi Pajero, z 200-konnym dieslem.

Pod maską Hiluxa znajduje się, znany z Toyoty Land Cruiser, silnik benzynowy V8 o pojemności 4,6 l. Generuje on moc ok. 350 KM, a moment obrotowy wynosi aż 560 Nm. Za przeniesienie mocy na wszystkie cztery koła, odpowiada 6-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów, wraz ze sprzęgłem AP Racine Sinter metalik. Gotowe auto waży prawie 2 tony. „Na pace” znajdzie się ponad 100 litrowy zbiornik na paliwo, oraz dwa zapasowe koła ze specjalnymi oponami BF Goodrich. Sam Mistrz razem ze swoim pilotem wypowiadali się bardzo ostrożnie o taktyce, czy samym samochodzie. Za nimi ciężkie treningi m.in. na poligonach w Polsce. Obecnie auto płynie już do Ameryki Południowej, a sami zawodnicy, wylecą z kraju 2 stycznia.


W Rajdzie Dakar 2013 obok wspomnianych już Adama Małysza i Rafała Martona, wystartują m.in. Krzysztof Hołowczyc z portugalskim pilotem Filipe Palmiro (Mini), Piotr Beaupre z Jackiem Lisickim (BMW), Robert Szustkowski Jr, Jarosław Kazberuk i Wojciech Białowąs (Unimog/Mercedes), Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec na Quadach czy Marek Dąbrowski Jacek Czachor i Jakub Przygoński na motocyklach. W sumie polskie barwy w zbliżającym się Rajdzie będzie reprezentowało aż 18 osób.

Adam Małysz z Rafałem Martonem wystartują z numerem 336. Trzymamy kciuki!

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Na targach w Genewie poznaliśmy samochód, który zastąpi Volkswagena CC i Phaetona, a teraz producent ujawnił cennik dla klientów w Niemczech. Debiutujący Arteon będzie droższy od Passata.
Odgadnij model Odgadnij model