mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław

Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław

Zamienia narty na cztery koła. Najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski Adam Małysz we wtorek, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na wrocławskim rynku, przedstawił swoje plany startów w nowej dla siebie dyscyplinie sportu, rajdach Cross Country.

Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław
Małysz zaliczy rajdowy debiut jadąc z Rafałem Martonem Porsche Cayenne z numerem 000 w 17 Rajdzie Drezno - Wrocław. Start nastąpi 25 czerwca spod Wzgórza Andersa - meta 2 lipca w Dreźnie. Dla Małysza będzie to jeden z ważniejszych startów w tym sezonie, bowiem rajd Drezno-Wrocław jest drugim po Rajdzie Dakar, najdłuższym rajdem terenowym. Tegoroczna edycja liczy sobie ponad 1500 km. Będzie to zatem doskonały trening przed debiutem w słynnym klasyku, rozgrywanym obecnie w Ameryce Południowej. Po drodze kierowca, który jeszcze nie zdążył odebrać licencji rajdowej, zaliczy stary w Hungarian Baja, Rajdzie Faraonów i RMF Morocco Challange.

Zawodnik RMF Caroline Team przyznał podczas konferencji, że wybór nowej dyscypliny sportu jakiej zamierza się poświęcić był prosty. "Zawsze interesowałem się motoryzacją, a rajdy terenowe to najlepszy sposób na realizację nowej pasji" - powiedział Małysz. Trzymamy kciuki za nowego fana motosportu, aby "Orzeł z Wisły" szczęśliwie lądował samochodem także po hopach.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

"Hołek" zwycięża po raz czwarty!

Aktualności 2014-09-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.