mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław

Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław

Zamienia narty na cztery koła. Najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski Adam Małysz we wtorek, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na wrocławskim rynku, przedstawił swoje plany startów w nowej dla siebie dyscyplinie sportu, rajdach Cross Country.

Małysz rozpocznie od Rajdu Drezno-Wrocław
Małysz zaliczy rajdowy debiut jadąc z Rafałem Martonem Porsche Cayenne z numerem 000 w 17 Rajdzie Drezno - Wrocław. Start nastąpi 25 czerwca spod Wzgórza Andersa - meta 2 lipca w Dreźnie. Dla Małysza będzie to jeden z ważniejszych startów w tym sezonie, bowiem rajd Drezno-Wrocław jest drugim po Rajdzie Dakar, najdłuższym rajdem terenowym. Tegoroczna edycja liczy sobie ponad 1500 km. Będzie to zatem doskonały trening przed debiutem w słynnym klasyku, rozgrywanym obecnie w Ameryce Południowej. Po drodze kierowca, który jeszcze nie zdążył odebrać licencji rajdowej, zaliczy stary w Hungarian Baja, Rajdzie Faraonów i RMF Morocco Challange.

Zawodnik RMF Caroline Team przyznał podczas konferencji, że wybór nowej dyscypliny sportu jakiej zamierza się poświęcić był prosty. "Zawsze interesowałem się motoryzacją, a rajdy terenowe to najlepszy sposób na realizację nowej pasji" - powiedział Małysz. Trzymamy kciuki za nowego fana motosportu, aby "Orzeł z Wisły" szczęśliwie lądował samochodem także po hopach.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech