mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz trenował w Dubaju

Małysz trenował w Dubaju

Zespół RMF Caroline Team trenował techniki pokonywania pustynnych wydm w okolicach Dubaju. Specjalnie dla Adama Małysza i jego kolegów, trening  prowadził doświadczony instruktor, który szkolił między innymi Nassera Al-Attiyaha oraz większość zawodników arabskiego RalliArtu.

Małysz trenował w Dubaju
Obie załogi samochodowe RMF Caroline Team wyjechały na dodatkowy trening techniki jazdy po pisakach pustyni do Dubaju. Trening pod kątem udziału w Dakarze dla Adama prowadził instruktor jazdy terenowej Amur. Nowy szkoleniowiec Adama Małysza i Alberta Gryszczuka jest zawodowym instruktorem, który w swojej piętnastoletniej karierze szkolił miedzy innymi Nassera Al-Attiyaha, zwycięzcę ostatniego rajdu Dakar 2011.

- „Doświadczenie nabyte tutaj będzie na pewno wykorzystamy podczas rajdu Dakar” – powiedział Adam Małysz. – „Już teraz widzę po sobie, a jestem tu drugi raz, jak bardzo zmieniła się moja technika jazdy po wydmach. Na początku treningów dużo czasu spędzaliśmy z Rafałem Martonem na odkopywaniu samochodu łopatami. Teraz łatwiej mi uniknąć takich sytuacji, a nawet jak utknęliśmy w wydmie po podłogę, to po kilku minutach pracy kierownicą i pedałem gazu pojechaliśmy dalej. Trochę techniki, a tyle radości.” – śmieje się Adam.

- „Bardzo lubię jeździć po wydmach i wydawało mi się, że sporo już wiem o piaskach, ale po tym treningu i podpatrywaniu zawodowego instruktora mogę spojrzeć na wydmy z innego punktu widzenia.” -  wyznaje Albert Gryszczuk, szef zespołu i kierowca drugiej załogi RMF Caroline Team. – „Ten trening pozwolił nam wszystkim na zgranie się nawzajem i lepsze przygotowanie się do Dakaru. To również bardzo ważny trening dla Adama, który setki godzin spędził na treningach, ale stosunkowo mało mógł jeździć po piaskach. W Argentynie piasków będzie dużo więc zdecydowaliśmy, że warto potrenować ten element.” – dodaje Gryszczuk.

- „Koledzy z zespołu są dla mnie niesamowitym wsparciem. Wspólnie z trenerem ułożyli dla mnie program szkolenia. Cały czas byli ze mną i razem jeździliśmy całymi dniami po pustyni. Ja podglądałem ich, a oni pomagali, podpowiadali i dopingowali. Mój program treningu był tak ułożony, żebym ciągle poznawał nowe podejście do tego, co już wydawało mi się że opanowałem.” – wyznaje Adam. – „Ten wyjazd był stosunkowo krótki, ale patrząc na ilość godzin spędzonych każdego dnia w piaskach Afryki to był to jeden z najbardziej intensywnych treningów w tym roku. Nawet na RMF Morocco Challenge więcej było pustyni kamienistej. Teraz mieliśmy tylko piaski i choć była to dość wyczerpująca zabawa, to jednak daje masę satysfakcji i radości. Szczególnie kiedy widać postępy.” – dodaje Małysz.

Trening RMF Caroline Team rozpoczął się 26 listopada, a zawodnicy wrócili do Polski w czwartek – 1 grudnia.

–„ Musimy jeszcze trochę popracować nad kondycją i przygotować się do blisko miesięcznego wyjazdu na rajd Dakar. Co prawda samochody, część naszego wyposażenia i cały sprzęt serwisowy już płynie promem do Argentyny, ale dla zespołu to nadal czas przygotowań.” – przyznaje Albert Gryszczuk. – „Pracujemy teraz między innymi nad uruchomieniem nowego serwisu internetowego, na którym kibice będą mogli na bieżąco śledzić nasz udział w Dakarze. Poza relacjami znajdą się tam zdjęcia i relacje video z rajdu. No i oczywiście wypowiedzi zawodników.” – uzupełnia Gryszczuk.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?