mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Małysz w pierwszej dwudziestce Dakaru!

Małysz w pierwszej dwudziestce Dakaru!

Główny faworyt i nadzieja Polaków na podium w Dakarze, Krzysztof Hołowczyc po wypadku na trzecim odcinku wycofał się z rajdu, ale powoli wyrasta nowa gwiazda z polskiego obozu. Adam Małysz po etapie z Nazca do Arequipa zajmuje 19. pozycję w generalce.

Małysz w pierwszej dwudziestce Dakaru!
Załoga Adam Małysz/Rafał Marton, która startuje za kierownicą Toyoty Hilux czwarty etap ukończyła na 18 miejscu i to zagwarantowało polskiej ekipie przesunięcie w klasyfikacji generalnej na 19. pozycję. Mogło być jeszcze lepiej, ale na trasie nie obyło się bez przeszkód.

"Trochę szkoda, bo zakopaliśmy się na początku odcinka. Na podjeździe było strasznie miękko i wycofałem samochód. Pojechaliśmy dookoła po innych wydmach, lecz okazało się, że tam jest jeszcze bardziej miękko. Zagrzebaliśmy się w towarzystwie buggy. Trzeba było kopać, podkładać szyny. Zajęło nam to jakieś 10 minut i trochę samochodów nas wtedy wyprzedziło", powiedział po 4. etapie Adam Małysz

Końcówka etapu była równie emocjonując, gdyż załoga Toyoty miała szanse jeszcze się poprawić: "Widzieliśmy buggy Carlosa Sainza. Stał zepsuty - to chyba pompa paliwa. Na sam koniec ścigaliśmy się z Balazsem Szalayem. Na plaży szedł jak burza na niskim ciśnieniu w oponach! Mogliśmy wyprzedzić go na finiszu, ale strasznie się kurzyło. Teraz czeka nas długa i monotonna dojazdówka na biwak", dodał Małysz na mecie odcinka specjalnego. Pozostaje nam mocno trzymać kciuki za „Polskiego Orła”. Jedź Adam, jedź!

Podobne wiadomości:

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.