mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Wciąż niewiadomo, gdzie Mercedes zamierza uruchomić produkcję nowych generacji modeli klasy A i B. Pod uwagę brane były lokalizacje w Polsce i w Rumunii, jednak teraz brane pod uwagę mogą być także inne kraje. Ostateczna decyzja ma zapaść w drugim kwartale tego roku.

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?
Mercedes chce w jednym z krajów Europy Wschodniej wybudować fabrykę w której produkowane będą małe Mercedesy klasy A i B. Do tej pory głównym i w zasadzie jedynym konkurentem Polski była Rumunia. Koncern przychylał się bardziej do zlokalizowania fabryki w rumuńskim mieście Cluj, jednak ostatecznie pomysł ten został odrzucony. Teraz Daimler podjął decyzję o poszerzeniu obszaru poszukiwań także na inne lokalizacje, położone poza tym krajami, co może świadczyć o niespełnieniu wymaganych przez koncern kryteriów. Nie przesądza to jednak jeszcze o wyborze innej lokalizacji. Polska wciąż ma szansę w tej walce. Ostateczna lokalizacja produkcji ma zostać potwierdzona pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku.

Uwagę producenta może przyciągać Rosja, gdzie Daimler nie ma swojej placówki produkcyjnej, a sprzedaż Mercedesa rozwija się dynamicznie. Nie wykluczone więc, że to właśnie Rosja będzie tym miejscem, które wybierze koncern.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~daimler 2008-04-06

Co za bzdura, po co budować fabrykę w Rosji skoro nie będzie się opłacało tego eksportować na rynek UE?? Nikt nie jest taki głupi, jakby tam sie opłacała fabryka już dawno by powstała i to nie do produkcji małych A i B Klasse ale lepszych wozów, które dobrze się sprzedają w Rosji.. Rumunia była tania, ale koszty rosną a fachowców tam nie ma za wielu.. Niech polski rząd się weźmie do roboty bo taki inwestor na pewno się przyda w Polsce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Już w przyszłym roku poznamy nowego Mercedes Sprintera. Samochód przejdzie gruntowne zmiany, które odmłodzą jego wygląd, a na pokładzie pojawią się nowoczesne systemy wsparcia kierowców i flot.