mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Wciąż niewiadomo, gdzie Mercedes zamierza uruchomić produkcję nowych generacji modeli klasy A i B. Pod uwagę brane były lokalizacje w Polsce i w Rumunii, jednak teraz brane pod uwagę mogą być także inne kraje. Ostateczna decyzja ma zapaść w drugim kwartale tego roku.

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?
Mercedes chce w jednym z krajów Europy Wschodniej wybudować fabrykę w której produkowane będą małe Mercedesy klasy A i B. Do tej pory głównym i w zasadzie jedynym konkurentem Polski była Rumunia. Koncern przychylał się bardziej do zlokalizowania fabryki w rumuńskim mieście Cluj, jednak ostatecznie pomysł ten został odrzucony. Teraz Daimler podjął decyzję o poszerzeniu obszaru poszukiwań także na inne lokalizacje, położone poza tym krajami, co może świadczyć o niespełnieniu wymaganych przez koncern kryteriów. Nie przesądza to jednak jeszcze o wyborze innej lokalizacji. Polska wciąż ma szansę w tej walce. Ostateczna lokalizacja produkcji ma zostać potwierdzona pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku.

Uwagę producenta może przyciągać Rosja, gdzie Daimler nie ma swojej placówki produkcyjnej, a sprzedaż Mercedesa rozwija się dynamicznie. Nie wykluczone więc, że to właśnie Rosja będzie tym miejscem, które wybierze koncern.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 104 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Nowy SL od Brabusa!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~daimler 2008-04-06

Co za bzdura, po co budować fabrykę w Rosji skoro nie będzie się opłacało tego eksportować na rynek UE?? Nikt nie jest taki głupi, jakby tam sie opłacała fabryka już dawno by powstała i to nie do produkcji małych A i B Klasse ale lepszych wozów, które dobrze się sprzedają w Rosji.. Rumunia była tania, ale koszty rosną a fachowców tam nie ma za wielu.. Niech polski rząd się weźmie do roboty bo taki inwestor na pewno się przyda w Polsce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.