mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?

Wciąż niewiadomo, gdzie Mercedes zamierza uruchomić produkcję nowych generacji modeli klasy A i B. Pod uwagę brane były lokalizacje w Polsce i w Rumunii, jednak teraz brane pod uwagę mogą być także inne kraje. Ostateczna decyzja ma zapaść w drugim kwartale tego roku.

Mamy jeszcze szansę na inwestycję Mercedesa?
Mercedes chce w jednym z krajów Europy Wschodniej wybudować fabrykę w której produkowane będą małe Mercedesy klasy A i B. Do tej pory głównym i w zasadzie jedynym konkurentem Polski była Rumunia. Koncern przychylał się bardziej do zlokalizowania fabryki w rumuńskim mieście Cluj, jednak ostatecznie pomysł ten został odrzucony. Teraz Daimler podjął decyzję o poszerzeniu obszaru poszukiwań także na inne lokalizacje, położone poza tym krajami, co może świadczyć o niespełnieniu wymaganych przez koncern kryteriów. Nie przesądza to jednak jeszcze o wyborze innej lokalizacji. Polska wciąż ma szansę w tej walce. Ostateczna lokalizacja produkcji ma zostać potwierdzona pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku.

Uwagę producenta może przyciągać Rosja, gdzie Daimler nie ma swojej placówki produkcyjnej, a sprzedaż Mercedesa rozwija się dynamicznie. Nie wykluczone więc, że to właśnie Rosja będzie tym miejscem, które wybierze koncern.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa B
Mercedes Klasa B
Cena podstawowa już od: 105 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 88 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Aktualności 2017-01-10

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~daimler 2008-04-06

Co za bzdura, po co budować fabrykę w Rosji skoro nie będzie się opłacało tego eksportować na rynek UE?? Nikt nie jest taki głupi, jakby tam sie opłacała fabryka już dawno by powstała i to nie do produkcji małych A i B Klasse ale lepszych wozów, które dobrze się sprzedają w Rosji.. Rumunia była tania, ale koszty rosną a fachowców tam nie ma za wielu.. Niech polski rząd się weźmie do roboty bo taki inwestor na pewno się przyda w Polsce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.