Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mamy szanse na fabrykę PSA?

Mamy szanse na fabrykę PSA?

Koncern PSA (Peugeot Citroen) wciąż szuka miejsca pod budowę nowej fabryki silników do małolitrażowych aut. Pomimo kryzysu gospodarczego i problemów w branży motoryzacyjnej rząd zamierza powalczyć o ten warty 2,7 mld zł projekt.

Mamy szanse na fabrykę PSA?
W związku z problemami finansowymi wiele firm, w tym koncernów motoryzacyjnych, zmniejsza produkcję, redukuje zatrudnienie i wycofuje się z planów inwestycyjnych. Natomiast grupa PSA Peugeot Citroen w dalszym ciągu szuka odpowiedniej lokalizacji dla swojej nowej fabryki, w której zgodnie z zapowiedzią będzie produkowana nowa generacja 1-litrowych, 3-cylindrowych silników o bardzo niskiej emisji CO2, które będą montowane w małolitrażowych autach francuskiego koncernu.

Firma rozważa ulokowanie tej inwestycji w Polsce, Rumunii, Turcji lub na Ukrainie. W przypadku naszego kraju, rozważane są lokalizacje pod Łodzią i Rzeszowem. Jak podaje Puls Biznesu Francuzi są zainteresowani wielką 200-hektarową działką, co może świadczyć o większych planach inwestycyjnych, niż te oficjalnie potwierdzone. W listopadzie do Francji ma pojechać wiceminister gospodarki Rafał Baniak, który przedstawi ofertę inwestorom. Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca tego roku.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~polak 2008-10-16

Czemu w Polsce nie buduje się polskich fabryk. Taki news nie pasuje do działu "Mapa Polskiej Motoryzacji" bo my nie mamy już polskiej motoryzacji. Mamy tylko montownie i składaczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.