mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem

Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem

Andi Mancin i Maciej Wisławski przygotowują się do kolejnego startu w cyklu Rally America (18-19 kwietnia). Trzecia runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się w stanie Waszyngton, w okolicach miasta Aberdeen.

Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem
Olympus Rally to jeden z najbardziej znanych rajdów w USA. W latach 1986 - 1988 impreza stanowiłą jedną z rund Mistrzostw Świata. W tym sezonie organizatorzy przygotowali 15 odcinków specjalnych (9 odcinków w sobote i 6 w niedzielę) o łącznej długości onad 170 km. Trasa rajdu przebiega zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i po szutrze usianym dużymi ostrymi kamieniami.Odcinki pełne są trudnych, ciasnych i technicznych zakrętów, a dodatkowo cechą charakterystyczną rajdu jest zmienna i niestabilna pogoda. Zespoły będą miały spore trudności z odpowiednim dobraniem opon i nastawień zawieszenia.

Andi Mancin:"Wszyscy w Revo Racing poważnie przygotowujemy się do startu. Na trasie rajdu poajwimy się dwoma Lancerami w stałym składzie Mancin/Wisławski i Gruszka/Wroński. Łukasz, Wiślak i ja zajeliśmy się przygotowaniami tutaj w Polsce, a Arek kontrolował wszystkie sprawy już na miejscu w USA. Mamy świadomość, że jest to trudny i wymagający rajd. Zwłaszcza pogoda może nam utrudnić jazdę. Mamy możliwość przed startem przejechać jeden raz każdy z odcinków i nanieść poprawki na opis organizatora. Trasy są zmienione w porównaniu z poprzednimi latami, dlatego dla wszystkich zawodników będzie to pierwszy raz na tych odcinkach. Drogi są wąskie i pełne zakrętów więc, czeka nas z Maćkiem sporo pracy jeszcze przed startem. Cały zespół cieżko pracował nad przygotowaniem Lancera. Sporo części wymieniliśmy w samochodzie. Wierzymy, że wyczerpał nam się limit pecha i kłopotów technicznych. Nadal dla nas obu najważniejsza jest walka o awans do X-Games, jednak będziemy walczyć o jak najwyższe pozycje. Niestety kryzys nadal hamuje sporty samochodowe. Bardzo trudno przekonać potencjalnego sponsora do współpracy. Tym bardziej jednak dziękuje Zdzisławowi Krzemińskiemu i firmie KAM, Arkowi Gruszce i firmie Revo Racing oraz firmie Billabong, że pozostali z nami i nadal nas wspierają."

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.