mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem

Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem

Andi Mancin i Maciej Wisławski przygotowują się do kolejnego startu w cyklu Rally America (18-19 kwietnia). Trzecia runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się w stanie Waszyngton, w okolicach miasta Aberdeen.

Mancin i Wisławki ponownie za Oceanem
Olympus Rally to jeden z najbardziej znanych rajdów w USA. W latach 1986 - 1988 impreza stanowiłą jedną z rund Mistrzostw Świata. W tym sezonie organizatorzy przygotowali 15 odcinków specjalnych (9 odcinków w sobote i 6 w niedzielę) o łącznej długości onad 170 km. Trasa rajdu przebiega zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i po szutrze usianym dużymi ostrymi kamieniami.Odcinki pełne są trudnych, ciasnych i technicznych zakrętów, a dodatkowo cechą charakterystyczną rajdu jest zmienna i niestabilna pogoda. Zespoły będą miały spore trudności z odpowiednim dobraniem opon i nastawień zawieszenia.

Andi Mancin:"Wszyscy w Revo Racing poważnie przygotowujemy się do startu. Na trasie rajdu poajwimy się dwoma Lancerami w stałym składzie Mancin/Wisławski i Gruszka/Wroński. Łukasz, Wiślak i ja zajeliśmy się przygotowaniami tutaj w Polsce, a Arek kontrolował wszystkie sprawy już na miejscu w USA. Mamy świadomość, że jest to trudny i wymagający rajd. Zwłaszcza pogoda może nam utrudnić jazdę. Mamy możliwość przed startem przejechać jeden raz każdy z odcinków i nanieść poprawki na opis organizatora. Trasy są zmienione w porównaniu z poprzednimi latami, dlatego dla wszystkich zawodników będzie to pierwszy raz na tych odcinkach. Drogi są wąskie i pełne zakrętów więc, czeka nas z Maćkiem sporo pracy jeszcze przed startem. Cały zespół cieżko pracował nad przygotowaniem Lancera. Sporo części wymieniliśmy w samochodzie. Wierzymy, że wyczerpał nam się limit pecha i kłopotów technicznych. Nadal dla nas obu najważniejsza jest walka o awans do X-Games, jednak będziemy walczyć o jak najwyższe pozycje. Niestety kryzys nadal hamuje sporty samochodowe. Bardzo trudno przekonać potencjalnego sponsora do współpracy. Tym bardziej jednak dziękuje Zdzisławowi Krzemińskiemu i firmie KAM, Arkowi Gruszce i firmie Revo Racing oraz firmie Billabong, że pozostali z nami i nadal nas wspierają."

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.