mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Manekiny z nadwagą

Manekiny z nadwagą

Manekiny wykorzystywane do testów zderzeniowych Euro NCAP, w najbliższym czasie przybiorą trochę na wadze. Wszystko po to żeby zwiększyć bezpieczeństwo w samochodach i sprawić, że dzięki temu badania będą dużo bardziej realistyczne.

Manekiny z nadwagą

Szefowie niezależnego centrum testowego Euro NCAP zamierzają podnieść wagę manekinów biorących udział w testach zderzeniowych. Oznacza to, że w najnowszych badaniach pojawią się już modele, które będą przypominać raczej nieco otyłego pana po pięćdziesiątce z widoczną nadwagą.

Zobacz testy zderzeniowe Euro NCAP w mojeauto.pl!

Rygorystyczne testy przeprowadzane przez Euro NCAP są szeroko uznawane w świecie motoryzacyjnym jako wyznacznik bezpieczeństwa. Jednak sekretarz generalny Adrian Hobbs oświadczył, iż dotychczasowi pasażerowie (dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci) aut poddawanych zderzeniom nie były odpowiednio realistyczne. Ostatnią rewolucją w testach zderzeniowych było pojawienie się modelu kobiety dziesięć lat temu. Ta zmiana była motywowana tym, że kobiety z reguły siedzą bliżej koła kierownicy. To z kolei ma znaczący wpływ podczas eksplozji poduszki powietrznej.

To nie koniec zmian jakie w przeciągu następnych lat zostaną wprowadzone. Obecnie zderzenie czołowe jest symulowane w warunkach kiedy auto z prędkością przeszło 60 km/h uderza w deformującą się przeszkodę. Już niebawem zderzenia czołowe będą badane przy użyciu dwóch samochodów. To pozwoli dokładniej ocenić szanse na przeżycie np. przy uderzeniu auta z segmentu supermini w dużego SUV`a.

Zobacz testy zderzeniowe Euro NCAP w mojeauto.pl!

Czytaj także:

Nowa Fabia i Civic Hybrid na czwórkę (2007-07-25)

Dlaczego Volvo są takie bezpieczne? (2007-07-02)

Brilliance z ADAC (2007-06-21)

Piękniej jest zginąć w skórze (2006-12-04)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.