mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Marcinkiewicz zdobył punkt!

Marcinkiewicz zdobył punkt!

Niemiecki zespół Proton Competition, w którym startuje polski kierowca Maciej Marcinkiewicz, po początkowych ogromnych trudnościach, ukończył 10 rundę Mistrzostw Świata FIA GT na znakomitym 8.miejscu w klasie N-GT zdobywając tym samym 1 punkt.

Marcinkiewicz zdobył punkt!

Do trzygodzinnego wyścigu, niemiecki zespół z polskim kierowcą wystartował z 19. pozycji. Jako pierwszy za kierownicą 430. konnego Porsche zasiadł Christian Ried, który od samego początku wyścigu zaczął bardzo szybko odrabiać straty poprawiając się aż o 6 pozycji. Po godzinie jazdy za kierownicę Porsche Protona wsiadł Maciej Marcinkiewicz. Zespół obrał taktykę, aby Maciej wyjechał bez zmiany opon na nowe, skracając czas pobytu w boksie. Maciej pojechał znakomicie. Na mocno zużytych oponach nie mógł jechać, na 100%, ale i tak poprawił lokatę zespołu do 9. miejsca. Na trzecią ostatnią godzinę wyścigu za kierownicę wsiadł Gerold Ried, który po dobrej jeździe zameldował się na mecie na 8. miejscu.
Maciej Marcinkiewcz: ”Bardzo ciężki, a zarazem wspaniały wyścig. Trzydzieści osiem samochodów na tym bardzo szybkim torze -to dużo. Zrobiliśmy naprawdę wiele, aby odrobić straty. Wykonaliśmy nasze zadanie w stu procentach i myślę, że wynik jest znakomity. Szybka jazda na zużytych oponach jest bardzo trudna. Ciężko mi było utrzymać się na torze, ale opłacało się podjąć takie ryzyko. Zarówno ja jak i cały zespół jesteśmy bardzo zadowoleni.”
Pierwsze miejsce w wyścigu w Monza zajął zespół BMS Scuderia Italia – Ferrari 550 Maranello, a w klasie N-GT zespół JMB Racing – Ferrari 360 Modena.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!