mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Marco Reus grubo zapłacił za jazdę bez prawka

Marco Reus grubo zapłacił za jazdę bez prawka

Kilka dni temu wyszło na jaw, że znany niemiecki piłkarz, Marco Reus (Borrusia Dortmund), jeździł przez trzy lata bez prawa jazdy.

Marco Reus grubo zapłacił za jazdę bez prawka
Jak widać nie tylko w Polsce znanym twarzom wydaje się, że mogą więcej. Przekonany był o tym Marco Reus, który niedawno został ukarany gigantyczną karą za jazdę bez odpowiednich uprawnień.

Okazało sie, że przez trzy lata poruszał się samochodem nie mając uprawnień, a do tego w międzyczasie otrzymał pięć mandatów za przekroczenie prędkości. Zanim niemiecka policja zorientowała się w całej sytuacji, minęło trochę czasu.

Jak się później okazało Reus, w wieku 18 lat podjął kilka godzin praktyki, ale nigdy nie dotrwał do egzaminu na prawo jazdy. W jednej z niemieckich gazet tłumaczył się, że nie wie co nim kierowało, kiedy wsiadał za kółko. Na skruchę zebrało mu się dopiero, gdy otrzymał karę w wysokości 540 tys. euro. Na pierwszy rzut oka kwota wydaje się astronomiczna, ale dla piłkarza, który zarabia tygodniowo 60 tys. euro, nie jest to jakaś wygórowana kwota.
Tematy w artykule: mandaty Marco Reus Borussia Dortmund

Podobne wiadomości:

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

Finanse i prawo 2016-12-19

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016, został właśnie menedżerem Roberta Kubicy. Utalentowany niemiecki kierowca zakończył karierę po zwycięskim sezonie, a teraz zajmie się powrotem Polaka do elitarnej serii.