mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

Szef BMW Sauber przyznaje, że team ciężko pracuje nad ulepszeniami i już w Barcelonie będą widoczne zmiany. Czy to oznacza, że Robert Kubica wreszcie zapunktuje?

Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

- "Trybunał Apelacyjny FIA wyciągnął zupełnie inne wnioski niż 70% zespołów i uznał podwójne dyfuzory za legalne. Akceptujemy ten werdykt, chociaż jest dla nas rozczarowujący. Tym samym trybunał zmusza 7 zespołów do poniesienia dużych nakładów finansowych, celem przebudowy samochodów" - napisał na oficjalnej stronie BMW Sauber Mario Thiessen, dyrektor zespołu.

 

Thiessen odniósł się także do prac, jakie prowadzi aktualnie zespół BMW. - "To oczywiste, że nad nowym dyfuzorem pracujemy już od kilku tygodni. To skomplikowany koncept i funkcjonuje jedynie wtedy gdy wszystkie komponenty są w pełni zintegrowane. Musimy zaprojektować całą aerodynamikę i zgodnie z planem przywieziemy nowy pakiet aerodynamiczny do Barcelony. Nie zdecydowaliśmy jednak jeszcze jaki zakres zmian, jeżeli chodzi o dyfuzor, zostanie tam zastosowany" - poinformował Niemiec, który zapewnia, że BMW ostro pracuje nad zmianami. - "Poprawki musimy wprowadzić najszybciej jak to możliwe. Kilka zespołów ścigało się z modyfikowanymi samochodami już w Szanghaju, inni zapowiadają, że poprawki wprowadzą w Bahrajnie."

- "Niewiele mogę powiedzieć o Grand Prix Chin. Po starcie z kiepskich pozycji nasi kierowcy wzięli udział w kilku incydentach na mokrym torze. Rezultat: 0 punktów" - krótko podsumował ostatnie niepowodzenie Thiessen.

W tym sezonie Robert Kubica startujący bez podwójnego dyfuzora i bez systemu KERS nie zdobył jeszcze punktu. Niewiele lepiej spisuje się Nick Heidfeld, który jadąc z KERS zdobył 4 punkty w Grand Prix Malezji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Robert Kubica F1 Mario Theissen

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Zespół Hondy w rękach Brawna!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando