mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

Szef BMW Sauber przyznaje, że team ciężko pracuje nad ulepszeniami i już w Barcelonie będą widoczne zmiany. Czy to oznacza, że Robert Kubica wreszcie zapunktuje?

Mario Thiessen: Będą zmiany w bolidzie BMW

- "Trybunał Apelacyjny FIA wyciągnął zupełnie inne wnioski niż 70% zespołów i uznał podwójne dyfuzory za legalne. Akceptujemy ten werdykt, chociaż jest dla nas rozczarowujący. Tym samym trybunał zmusza 7 zespołów do poniesienia dużych nakładów finansowych, celem przebudowy samochodów" - napisał na oficjalnej stronie BMW Sauber Mario Thiessen, dyrektor zespołu.

 

Thiessen odniósł się także do prac, jakie prowadzi aktualnie zespół BMW. - "To oczywiste, że nad nowym dyfuzorem pracujemy już od kilku tygodni. To skomplikowany koncept i funkcjonuje jedynie wtedy gdy wszystkie komponenty są w pełni zintegrowane. Musimy zaprojektować całą aerodynamikę i zgodnie z planem przywieziemy nowy pakiet aerodynamiczny do Barcelony. Nie zdecydowaliśmy jednak jeszcze jaki zakres zmian, jeżeli chodzi o dyfuzor, zostanie tam zastosowany" - poinformował Niemiec, który zapewnia, że BMW ostro pracuje nad zmianami. - "Poprawki musimy wprowadzić najszybciej jak to możliwe. Kilka zespołów ścigało się z modyfikowanymi samochodami już w Szanghaju, inni zapowiadają, że poprawki wprowadzą w Bahrajnie."

- "Niewiele mogę powiedzieć o Grand Prix Chin. Po starcie z kiepskich pozycji nasi kierowcy wzięli udział w kilku incydentach na mokrym torze. Rezultat: 0 punktów" - krótko podsumował ostatnie niepowodzenie Thiessen.

W tym sezonie Robert Kubica startujący bez podwójnego dyfuzora i bez systemu KERS nie zdobył jeszcze punktu. Niewiele lepiej spisuje się Nick Heidfeld, który jadąc z KERS zdobył 4 punkty w Grand Prix Malezji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Robert Kubica F1 Mario Theissen

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.