mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Marka Borgward wraca - pierwszy SUV gotowy!

Marka Borgward wraca - pierwszy SUV gotowy!

Niemiecka firma Borgward puka do drzwi intratnego rynku aut luksusowych. Pierwsze auto jest już gotowe, ale czy ambitny plan podboju segmentu premium ma szanse na powodzenie?

Marka Borgward wraca - pierwszy SUV gotowy!
Przy okazji marcowego salonu samochodowego Geneva Motor Show 2015 pisaliśmy o planach Christiana Borgwarda, wnuka założyciela marki, odnośnie powrotu do gry. Firma Borgward chce zaatakować ligę zdominowaną przez BMW, Mercedesa i Audi, oferując na start luksusowego SUVa z hybrydowym napędem. Opublikowane przez Niemców zdjęcia potwierdzają, że auto jest już prawie gotowe.

Na pierwszej fotografii widzimy przykryte auto, którego dumni twórcy ukazują jedynie fragment tyłu. Jednak tablica rejestracyjna mówi wprost - SUV Borgwarda jest już w końcowej fazie testów i najprawdopodobniej przeszedł przez proces homologacji. Drugie zdjęcie pokazuje nowego Borgwarda testowanego na charakterystycznych drogach niemieckiego toru Nurburgring - ponownie z tablicami rejestracyjnymi. Możemy się więc spodziewać, że konkurent BMW X5 (a może mniejszego X3?) jest już bardzo blisko oficjalnej prezentacji. Nastąpi ona zapewne na wrześniowym salonie we Frankfurcie.


 
Czy zmartwychwstała marka namiesza w segmencie premium? Borgward pod dowództwem byłego szefa Daimlera oraz z dawnym stylistą Saaba w roli szefa projektantów może być groźnym konkurentem "wielkiej trójki", ale plan sprzedaży 800 000 aut rocznie do 2020 roku jest trudny do zrealizowania. Klienci przywykli już do standardów narzuconych przez Mercedesa, BMW i Audi, więc Borgward musi zaproponować naprawdę wybitny produkt, aby przyciągnąć ich do swoich salonów.
Tematy w artykule: segment premium Borgward

Podobne wiadomości:

Borgward BX7 SUV - Targi Frankfurt 2015 Wideo

auto motor i sport 2015-09-17

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że Borgward BX7 wygląda bardzo niemiecko. Ale to dobre skojarzenie, bo przecież stamtąd pochodzi wskrzeszona po pięciu dekadach marka. Na rynek wkracza z SUV-em konkurującym z Tiguanem czy Kią Sportage.

Borgward szykuje powrót do świata motoryzacji

Borgward szykuje powrót do świata motoryzacji

Aktualności 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista kandydatów
WCOTY 2019 - lista kandydatów
Plebiscyt World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 nabiera rozpędu. Poznaliśmy właśnie tak zwaną prowizoryczną listę kandydatów, z której wyłonieni zostaną pierwsi finaliści. Rozpiętość jest ogromna - od Dacii Duster aż po BMW Serii 8.