mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Martin zwycięzcą

Martin zwycięzcą

Estończyk Markko Martin (Ford Focus) wygrał Rajd Katalonii, przedostatnią eliminację tegorocznej edycji samochodowych mistrzostw świata.

Nowo kreowany mistrz świata Francuz Sebastien Loeb wycofał się z Rajdu Katalonii po pierwszym sobotnim odcinku specjalnym. Loeb, który wygrał ten odcinek i umocnił się na pozycji lidera zawodów, nie mógł wystartować do następnego, ósmego OS, z powodu wycieku oleju z jego Citroena Xsary.

Rewelacją rajdu był młody francuski kierowca Stephane Sarrazin, szykowany już na następcę największych. Sarrazin jadąc ubiegłorocznym modelem Subaru Impreza, uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, przed ubiegłorocznym mistrzem świata, Petterem Solbergiem (Subaru Impreza model 2004). Ukoronowanie jego wspaniałej jazdy był wygrany pierwszy niedzielny, 13-kilometrowy OS Sant Boi de Llucanes. Sarrazin, który po raz trzeci w karierze startuje w rajdzie mistrzostw świata (był dziewiąty w Niemczech i szósty na Korsyce), zadziwia fachowców.

Dla Markko Martina  było to trzecie zwycięstwo w tym roku w imprezie zaliczanej do mistrzostw świata. Wcześniej Martin był najszybszy na trasach rajdu Meksyku i Korsyki. Przed ostatnią eliminacją ma jeszcze szansę na tytuł wicemistrzowski, gdyż jego strata do Solberga stopniała zaledwie do trzech punktów.

Ostatnia eliminacja rajdowych mistrzostw świata, Rajd Australii, zostanie rozegrany w dniach 12-14 listopada.

Po pięć zwycięstw w tym roku zanotowali już mistrz świata, Sebastien Loeb i ustępujący tronu Solberg. Loeb wygrał w tym roku rajdy Monte Carlo, Szwecji, Cypru, Turcji i Niemiec. Solberg triumfował na trasach rajdów Nowej Zelandii, Grecji, Japonii, Anglii i Włoch.

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!