mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Nawet takim prestiżowym firmom jak Maserati mogą przydarzyć się wpadki. Włoski producent wzywa właścicieli swoich luksusowych sedanów na darmowy serwis, podczas którego zostanie usunięta usterka. Zobacz o co właściwie chodzi?

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

O akcji serwisowej poinformował importer Maserati na polskim rynku. Dotyczy ona wybranych egzemplarzy modelu Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157) – z roku modelowego 2014, 2015 oraz 2016. Właściciele takich aut muszą się stawić w serwisie z powodu ewentualnej usterki fabrycznej.

Feler tkwi w drobnym szczególe, który nie zagraża bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. Otóż w niektórych egzemplarzach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia. Może to być spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze auta. Producent jednak przypomina, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję "nadrzędnego hamulca". Oznacza to, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału przyspieszenia.

Lista 92 egzemplarzy modeli Ghibli i Quattroporte, objętych akcją serwisową, znajduje się TUTAJ.

Podczas wizyty w serwisie nakładka pedału przyspieszania oraz przednie dywaniki, jeżeli zostanie uznane to za konieczne, zostaną wymienione na nowe pozbawione wad elementy.


Podobne wiadomości:

Odświeżone Maserati Quattroporte - nowa...

auto motor i sport 2016-06-13

Quattroporte to największy model w gamie Maserati i zarazem jeden z najpopularniejszych modeli. Ale aby nadążył za Porsche Panamerą, po nieco ponad trzech latach na rynku został on zmodyfikowany.

Maserati Levante - i wszystko jasne

auto motor i sport 2016-02-22

Historia SUV-a Maserati ma swój początek w 2003, kiedy to producent z Mediolanu zaprezentował studyjny model Kubang. Produkcyjny model nosi nazwę Levante. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.