mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Nawet takim prestiżowym firmom jak Maserati mogą przydarzyć się wpadki. Włoski producent wzywa właścicieli swoich luksusowych sedanów na darmowy serwis, podczas którego zostanie usunięta usterka. Zobacz o co właściwie chodzi?

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

O akcji serwisowej poinformował importer Maserati na polskim rynku. Dotyczy ona wybranych egzemplarzy modelu Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157) – z roku modelowego 2014, 2015 oraz 2016. Właściciele takich aut muszą się stawić w serwisie z powodu ewentualnej usterki fabrycznej.

Feler tkwi w drobnym szczególe, który nie zagraża bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. Otóż w niektórych egzemplarzach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia. Może to być spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze auta. Producent jednak przypomina, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję "nadrzędnego hamulca". Oznacza to, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału przyspieszenia.

Lista 92 egzemplarzy modeli Ghibli i Quattroporte, objętych akcją serwisową, znajduje się TUTAJ.

Podczas wizyty w serwisie nakładka pedału przyspieszania oraz przednie dywaniki, jeżeli zostanie uznane to za konieczne, zostaną wymienione na nowe pozbawione wad elementy.


Podobne wiadomości:

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Maserati Alfieri - czy Włosi odłożą go na...

auto motor i sport 2016-03-10

Maserati bardzo szybko ogłosiło, już kilka miesięcy po premierze koncepcyjnego Alfieri, że ten model trafi do produkcji. Auto miało być częścią pięcioletniego planu Maserati.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.