mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati MC12 z rekordem Nurburgring

Maserati MC12 z rekordem Nurburgring

Z cyklu „Jestem najszybszy na Nurburgring” - Maserati poinformowało, iż model MC12 ustanowił nowy, oficjalny rekord toru. Włoski sprinter zanotował czas 7 min. 24,29 s.

Maserati MC12 z rekordem Nurburgring
Egzemplarz wykorzystany do próby bicia rekordu został dostarczony przez anonimowego właściciela, który w swojej kolekcji posiada jeszcze Ferrari Enzo, Koenigsegga CCX, Pagani Zondę F Clubsport i Porsche Carrera GT. Co ciekawe, owy „fan szybkich czterech kółek” postanowił sprowadzić na tor nie tylko Maserati, ale wszystkie pozostałe auta ze swojej kolekcji i pozwolić kierowcy wyścigowemu Marcowi Bassengowi przetestować je na ponad 20-kilometrowej pętli Nurburgring. Wyniki okazały się dość zaskakujące.

901-konny Koenigsegg CCX uplasował się na ostatniej pozycji z czasem 7:33,6. Nieco szybciej tor pokonało Porsche Carrera GT – 7:28,71. Trzecie miejsce przypadło Ferrari Enzo – 7:25,21. Zaszczytne drugie miejsce powędrowało natomiast do Pagani Zondy – 7:24,65.

Dla przypomnienia, w sierpniu tego roku Dodge Viper ACR przejechał pełne okrążenie toru w 7:22,10, ustanawiając tym samym nieoficjalny rekord Nurburgring. Do tej pory Dodge nie poinformował jednak oficjalnie o tym wydarzeniu.
Tematy w artykule: Maserati Maserati MC 12

Podobne wiadomości:

Garaż marzeń

auto motor i sport 0000-00-00

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze - galeria dzieł Giorgetto Giugiaro

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze -...

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

~MazdaSpeed 2008-10-15

A jak szybko pokona tor Kiła Cee'd lub Dacia Logan ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.