mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati ogranicza produkcję

Maserati ogranicza produkcję

Fiat Chrysler Automobiles zmniejsza produkcję sportowych aut z logo Maserati. Powodem jest znaczny spadek sprzedaży aut tej marki.

Maserati ogranicza produkcję
Maserati w ubiegłym roku miało nieustanne powody do świętowania - sprzedaż włoskich aut spod znaku trójzębu wzrosła o niesamowite 137% w porównaniu do wyników z 2013r. W sumie aż 36 448 modeli Ghibli, Quattroporte, GranTurismo i GranCabrio znalazło właścicieli. Najlepsze humory mieli dealerzy marki w USA, gdzie progres wyniósł aż 172%.

Jednak w tym roku już nie jest tak różowo - popyt na Maserati w styczniu zmalał o 35,5% w porównaniu do pierwszego miesiąca 2014r. Dlatego Włosi zarządzili ograniczenie tygodniowych zmian w turyńskiej fabryce z 12 do 10. Do lipca bieżącego roku 2800 pracowników montowni Maserati będzie pracowało tylko przez 3 z 4 tygodni w miesiącu.
Jednak plany Włochów na przyszłość są nadal bardzo ambitne - paleta modeli ma wzrosnąć do 6 w 2018 roku, a ich całkowita sprzedaż powinna osiągnąć 75 000 sztuk rocznie. Kluczem do osiągnięcia tego sukcesu będzie pierwszy SUV w historii firmy. Maserati Levante ma wjechać do salonów marki już na początku 2016 roku, a w ofercie znajdą się trzy silniki. Benzynowe 3,0 V6 dzięki podwójnemu turbodoładowaniu osiągnie 410KM, a jeśli to za mało 530KM produkuje 3,8 V8. Bardziej przyziemna propozycja to 3-litrowy turbodiesel V6 z mocą 271KM.

Jednocześnie Maserati wykluczyło możliwość stworzenia mniejszego SUV-a. Konkurent Porsche Macana nie powstanie, żeby uniknąć wewnątrzfirmowej konkurencji - Fiat Chrysler Automobiles produkuje już m.in. Jeepa Cherokee, a w drodze jest pierwszy SUV od Alfy Romeo.

Podobne wiadomości:

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

~69daro 2015-03-17

Czyli da sie jednak ograniczyc czasowo produkcje,NIE zwalniajac jednoczesnie pracownikow?W Tychach dziwnym trafem FIAT postapil inaczej....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.