mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Master-Sport inwestuje w Gorlicach

Master-Sport inwestuje w Gorlicach

Niemiecka firma Master-Sport Automobiltechnik, zajmująca się produkcją części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego, już w połowie tego roku zakończy inwestycję związaną z budową centrum produkcyjno-dystrybucyjnego w Gorlicach.

Master-Sport inwestuje w Gorlicach
Master-Sport Automobiltechnik to niemiecka firma zajmująca się produkcją, dystrybucją i projektowaniem części zamiennych do samochodów na pierwsze wyposażenie, niezależny rynek oraz dla samochodów sportowych. Potwierdzenie jakości jej produktów stanowi certyfikat niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TÜV) w zakresie projektowania, produkcji oraz dystrybucji. Sieć sprzedaży firmy obejmuje nie tylko Europę, ale także Amerykę oraz Afrykę. W ofercie Master Sport znajdują się między innymi filtry samochodowe (takie jak filtry oleju Magnetic), elementy zawieszenia i układu kierowniczego, elektryczne pompy paliwowe, pompy wody oraz wiele innych części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego.

W Gorlicach powstaje nowoczesne laboratorium badawcze, dział testowania produktów oraz wysoce zaawansowane centrum logistyczne. Do polskiego zakładu zostanie przeniesiona również część produkcji jak i montażu produkcyjnego. Tylko w bieżącym roku nakłady inwestycyjne w Gorlicach wyniosą około 5 mln euro. Centrum produkcyjno - dystrybucyjne firmy ma zostać oddane do użytku już w czerwcu.

Na zlokalizowanie fabryki w Gorlicach największy wpływ wywarło położenie geograficzne miasta. Dzięki niemu zapewniona będzie sprawniejsza logistyka i obsługa klientów z takich krajów jak: Słowacja, Czechy, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Serbia, Białoruś, Ukraina jak i ważnego dla firmy polskiego rynku.

Inwestycja niemieckiej firmy jest szansą dla Gorlic, stwarza możliwość zredukowania bezrobocia w tym rejonie. Tylko w 2008 roku niemiecki inwestor planuje zatrudnienie w swoim centrum około 100 osób. Według planów w następnym roku zatrudnienie ma się zwiększyć o kolejne 80 osób.

Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-05

Komentuj:

~eskobar 2008-03-21

Jakie tam niemieckie czesci?? Wiem z doswiadczenia ze to zwykla chinszczyzna przepakowywana w niemieckie pudelka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.