mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Master-Sport inwestuje w Gorlicach

Master-Sport inwestuje w Gorlicach

Niemiecka firma Master-Sport Automobiltechnik, zajmująca się produkcją części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego, już w połowie tego roku zakończy inwestycję związaną z budową centrum produkcyjno-dystrybucyjnego w Gorlicach.

Master-Sport inwestuje w Gorlicach
Master-Sport Automobiltechnik to niemiecka firma zajmująca się produkcją, dystrybucją i projektowaniem części zamiennych do samochodów na pierwsze wyposażenie, niezależny rynek oraz dla samochodów sportowych. Potwierdzenie jakości jej produktów stanowi certyfikat niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TÜV) w zakresie projektowania, produkcji oraz dystrybucji. Sieć sprzedaży firmy obejmuje nie tylko Europę, ale także Amerykę oraz Afrykę. W ofercie Master Sport znajdują się między innymi filtry samochodowe (takie jak filtry oleju Magnetic), elementy zawieszenia i układu kierowniczego, elektryczne pompy paliwowe, pompy wody oraz wiele innych części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego.

W Gorlicach powstaje nowoczesne laboratorium badawcze, dział testowania produktów oraz wysoce zaawansowane centrum logistyczne. Do polskiego zakładu zostanie przeniesiona również część produkcji jak i montażu produkcyjnego. Tylko w bieżącym roku nakłady inwestycyjne w Gorlicach wyniosą około 5 mln euro. Centrum produkcyjno - dystrybucyjne firmy ma zostać oddane do użytku już w czerwcu.

Na zlokalizowanie fabryki w Gorlicach największy wpływ wywarło położenie geograficzne miasta. Dzięki niemu zapewniona będzie sprawniejsza logistyka i obsługa klientów z takich krajów jak: Słowacja, Czechy, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Serbia, Białoruś, Ukraina jak i ważnego dla firmy polskiego rynku.

Inwestycja niemieckiej firmy jest szansą dla Gorlic, stwarza możliwość zredukowania bezrobocia w tym rejonie. Tylko w 2008 roku niemiecki inwestor planuje zatrudnienie w swoim centrum około 100 osób. Według planów w następnym roku zatrudnienie ma się zwiększyć o kolejne 80 osób.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

~eskobar 2008-03-21

Jakie tam niemieckie czesci?? Wiem z doswiadczenia ze to zwykla chinszczyzna przepakowywana w niemieckie pudelka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic