mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Master Truck 2008

Master Truck 2008

W Opolu zakończył się IV Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Samochodów Tuningowanych. Czwarta edycja zlotu po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem.

Master Truck 2008

W miniony weekend na terenie Campusu Politechniki Opolskiej odbył się IV Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Samochodów Tuningowanych Master Truck 2008. Tegoroczna edycja zgromadziła dziesiątki kolorowych pojazdów wagi ciężkiej z całej Europy.

Nie kwestionowaną gwiazdą zlotu był jedyny na świecie ciężarowy kabriolet o dumnej nazwie; „Czerwona perła”. Pojazd ten został zbudowany przez firmę Svempas, na bazie modelu Scania T i wyposażony został w silnik V8 o mocy 1000 KM spełniającym normę Euro 4. Zbudowanie Red Pearl, zajęło ponad cztery lata, a same prace związane z malowaniem pojazdu kosztowały ponad 15 tysięcy dolarów.

Jednak nie tylko ona przykuwała uwagę odwiedzających. Do ich dyspozycji były dziesiątki pomalowanych w różnorakie wzory ciężarówek, do których można było również wsiąść i poczuć się jak prawdziwy władca szos. Organizatorzy przygotowali także mnóstwo konkursów i  atrakcji. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny z uwiązanym po środku ciągnikiem siodłowym, sprawdzić swoją wiedzę z zasad ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy lekarskiej. W trakcie zlotu na scenie grały zespoły muzyczne, a gwiazdą sobotniego wieczoru był występ zespół Big Cyc.

Organizatorem zlotu Monster Truck jest redakcja programu „Na Osi” TVN Turbo.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco Scania DAF

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?