mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Master z wadami

Master z wadami

W niektórych modelach Renault Master 2 mogą wystąpić wady prowadzące do utraty panowania nad pojazdem przez kierowcę – poinformował Prezesa UOKiK koncern Renault Polska.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany o możliwości wystąpienia wady w samochodach Renault Master 2, wyprodukowanych w okresie od 2 września do 15 listopada 2003 roku w zakładach produkcyjnych w Batilly we Francji. Istotą wady jest możliwość nieprawidłowego mocowania koła kierownicy, co może objawić się jego wibracjami i zakłócić panowanie nad pojazdem.

Zgodnie z informacją przekazaną UOKiK, Renault Polska w ramach "Akcji Przywoławczej" będzie powiadamiał listownie właścicieli samochodów z grupy zagrożonej wadą o konieczności kontroli aut przez autoryzowaną stację obsługi. Koncern zobowiązał się również usunąć wszystkie ujawnione wady na własny koszt.

Niniejszy komunikat prasowy oparty jest na piśmie skierowanym przez przedsiębiorcę do UOKiK i ma na celu ochronę interesów słabszych uczestników rynku. Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał Renault Polska do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech