mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Masz Toyotę Prius? Masz problem

Masz Toyotę Prius? Masz problem

Jeden z dostępnych na naszym rynku samochodów o napędzie hybrydowym, Toyota Prius, potrafi przysporzyć swoim właścicielom nie lada problemów. Użytkownicy narzekali już na samoczynnie wyłączające się układy napędowe, zużywające się szybciej niż normalnie opony oraz nieoczekiwane rozładowania akumulatorów.

Masz Toyotę Prius? Masz problem

To jednak nie wszystkie mankamenty, które pojawiły się w ostatnim czasie odnośnie tego samochodu. Jeden z amerykańskich użytkowników Toyoty Prius, Christopher Reston ze stanu Virginia opisał swój problem następująco: "Kiedy mój samochód znajduje się na śliskiej powierzchni, a jedno z przednich kół traci przyczepność, to przekazywanie mocy na koła przestaje działać." Opisywany problem pojawił się po raz pierwszy latem na pochylonej, szutrowej drodze. Wtedy użytkownik pomyślał, że to tylko przypadek, a następnie zignorował tymczasową niedyspozycję auta.

Największe problemy zaczęły się dopiero jak spadł śnieg. W momencie, gdy temperatura otoczenia spadła do -10 stopni Celsjusza, a na drodze pojawił się śnieg, samochód kompletnie postradał swe "elektroniczne zmysły". Kiedy przy prędkości 50-60 km/h jedno z kół wpadło w poślizg, samochód momentalnie się zatrzymywał. W konsekwencji tego koła odmawiały dalszej współpracy bez względu na pozycję akceleratora. Nie pomogło nawet zamontowanie łańcuchów śnieżnych. Jedynym wyjściem z tej sytuacji było wyjście z samochodu i lekkie pchnięcie go do przodu, gdy druga osoba siedząca w środku naciskała delikatnie pedał gazu.

Właściciel lokalnego serwisu Toyoty stworzył na własne potrzeby identyczne warunki jazdy i odnotował ten sam problem przy użyciu dwóch różnych egzemplarzy samochodów. Przedstawiciel prasowy amerykańskiego oddziału Toyoty potwierdził, że tego typu problemy mogą występować w warunkach zimowych, lecz nie powinny one spowodować zagrożenia na drodze. Powodem całego zamieszania jest system TRAC, odpowiedzialny za kontrolę trakcji. Jest on pomocny w zapobieganiu poślizgom kół poprzez aplikowanie hamowania lub redukcję mocy silnika. Przedstawiciel Toyoty dodał jednak, że przy takich warunkach atmosferycznych samochód mógłby całkowicie stracić przyczepność i stworzyć zagrożenie na drodze.

Czytaj także:

Kontynuacja Priusa (2007-01-22)

Najpopularniejsze hybrydy 2006 (2006-09-25)

Studencki Gumball (2006-09-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

~adam l 2007-08-27

tak to jest gdy sie pragnie miec nowosc. Najlepiej kupowac rzeczy dopracowane. Juz wyprobowane i solidne. Garbus byl najlepszy!

~lemon 2007-02-07

nie dosc ze tandeta, to jeszcze sie psuje ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielton podbija Europę
Wielton podbija Europę
Firma Wielton to trzeci największy producent przyczep i naczep w Europie. Spółka z Wielunia zainwestuje około 6,5 mln złotych w mieście Abidżan, leżącym na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Powstanie tam montownia.
Odgadnij model Odgadnij model