mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Masz hybrydę? W Toruniu zaparkujesz za darmo

Masz hybrydę? W Toruniu zaparkujesz za darmo

Właściciele pojazdów z napędem hybrydowym oraz napędzanych energią elektryczną już od jutra będą mogli za darmo parkować w centrum Torunia w strefie płatnego parkowania.

Toruń tym samym dołączy do grona tych polskich miast, które w podobny sposób promują posiadaczy ekologicznych modeli. Do tej pory korzyści w postaci całkowitego zwolnienia z opłat za parkowanie bądź znaczącej obniżki rocznego abonamentu oferują władze Szczecina, Katowic, Krakowa oraz Tarnowa (czytaj więcej).

Kierowcy, którzy posiadają auta z napędem hybrydowym bądź elektrycznym i którzy są zainteresowani bezpłatnym parkowaniem w centrum Toruniu, powinni zgłaszać się do Biura Obsługi Pasa Drogowego (Wały gen. Sikorskiego 21/23) z dowodem rejestracyjnym samochodu. Zostanie on skserowany, a numer rejestracyjny samochodu wprowadzony do systemu elektronicznego obsługującego SPP. Kontroler, sprawdzający dokonanie opłaty, wprowadzając do urządzenia (przenośnego komputera, na którym pracuje) numer rejestracyjny auta, będzie wiedział, że dany samochód jest pojazdem hybrydowym, zwolnionym z opłaty. Ponadto, właściciele aut hybrydowych, którzy zgłoszą się do MZD, otrzymają specjalne naklejki oznaczające tego typu pojazd. Ich przyklejenie nie będzie jednak obowiązkowe, naklejki mają służyć łatwiejszej identyfikacji pojazdu hybrydowego.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przeszkolił swoich kontrolerów, dzięki którym będą oni w stanie zidentyfikować auta hybrydowe i elektryczne (po wcześniejszym zaciągnięciu informacji od producentów o dokładnych modelach dostępnych na polskim rynku). Dzięki temu również właściciele tego typu pojazdów spoza Torunia będą mogli bezpłatnie zaparkować swój samochodach w strefie płatnego parkowania.

Według danych z wydziału komunikacji w Toruniu w mieście tym zarejestrowanych jest w sumie dziewięć pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Jak dotąd do MZD w sprawie zwolnienia z parkowania zgłosiło się trzech kierowców.
Tematy w artykule: Toruń parkowanie

Podobne wiadomości:

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym parkowaniem

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym...

Technika 2015-06-10

Billboard Fiata pomaga parkować w mieście

Billboard Fiata pomaga parkować w mieście

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

~kowal 2013-07-12

alee super, przeprowadzę się chyba do torunia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.